3 - Йоббік.Через загострення українсько-російського протситояння угорська націоналістична політпартія «Йоббік» ініціює проведення круглого столу, аби «захистити угорську громаду» на Закарпатті. Про таке керівники партії Габор Вона та Іштван Саваї заявили під час прес-конференції минулого тижня, повідомляється на офіційному сайті «Йоббіка».

В інформації з прес-конференції зазначається, що, на думку «Йоббіка», «розширення і важкі бої в Східній Україні вимагають обговорення між політичними організаціями Угорщини та Закарпаття». Зустріч називають «Угорсько-Угорський круглий стіл», метою якого визначають визначення та обговорення спільних цілей.

Іштван Саваї розпочав прес-конференцію з різкою критикою нарізки виборчих округів на парламентські вибори в Україні, оскільки «виборчі округи були створені без врхування угорської більшості, тому, парламент не матиме жодних угорських представників, обраних безпосередньо». Таку ситуацію Іштван Саваї назвав «великим ляпасом» угорській спільноті.

Що стосується «Угорсько-Угорського круглого столу», президент партії Габор Вона заявив, що «нині права угорської спільноти не гарантуються, відтак, «Дамоклів меч» нависає над народом Закарпаття; ситуація критична». Лідер «Йоббіка» вчергове вже традиційно заявив, що «ця війна не є угорською», і в черговий раз закликав угорське міністерство закордонних справ зробити все можливе, щоб «зменшити ризик анти-угорських заходів».

Щодо «Угорсько-Угорського круглого столу», захід буде покликаний «захищати угорську громаду і дати швидкі, а також ефективні відповіді на постійно змінні обставини». Планується, що участь у ньому візьмуть угорські партії (KMKSZ і UMDSZ), представники закарпатських угорських церков, депутата Верховної Ради Іштван Гайдош та угорські парламентарі.
Габор Вона знову підтвердив основні цілі «Йоббіка» щодо угорсько-русинської автономії на території Закарпаття, але зазначив, що це питання начебто не буде на порядку денному круглого столу.

Чи не здається українській владі, що це смердить сепаратизмом?..

Михайло Зобар