Кабінет міністрів України затвердив порядок надання статусу учасника бойових дій для осіб, які брали участь у антитерористичній операції.

У відповідності до постанови № 413 від 20 серпня 2014 року, статус учасника бойових дій надається військовослужбовцям (резервістам, військовозобов’язаним) та працівникам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення та перебували безпосередньо в районах проведення АТО:
– Збройних Сил, Національної гвардії, Держприкордонслужби та МВС;
– Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Управління державної охорони, Державної пенітенціарної служби та Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
– Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку;
– військових формувань.

Окрім того, статус учасника бойових у зоні АТО надається працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

При цьому район проведення АТО та терміни її проведення визначається Антитерористичним центром при СБУ.
Слід зазначити, що підставою для надання особам статусу учасника бойових дій є документи про безпосереднє залучення до виконання завдань АТО, а рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається спеціальною міжвідомчою комісією. А для учасників АТО буде створений спеціальний єдиний реєстр.