В «ОВІРі» ЗДУРІЛИ?
У Тисменицькому районі Івано-Франківської області при оформленні закордонного паспорта у місцевої мешканки відмовились приймати документи без довідки від офіційного перекладача, в якій підтверджується правильність написання прізвища та імені англійською мовою
Про це ще 4 червня, повідомив власкор IA ZIK.
У відділенні Державної міграційної служби жінці повідомили, що таку довідку вони вимагають через зміни в законодавстві.
Проте, на офіційному сайті ДМС ніяких таких змін не зазначено, вказано лише що громадяни, які хочуть мати закордонний паспорт мають перевірити правильність внесення персональних даних про себе до заяви-анкети, звертаючи при цьому особливу увагу на правильність написання транслітерації свого прізвища та імені, та засвідчити власним підписом у заяві-анкеті правильність таких даних. Тобто про довідку саме з бюро перекладів не йдеться.
Жінка заплатила за офіційне засвідчення правильності написання свого імені та прізвища англійською мовою 130 гривень. І направили її не в будь-яке бюро перекладів, а назвали конкретну адресу, де вона має отримати документ.
Сама ж послуга полягала в тому, що перекладач переписала з попереднього закордонного паспорту дані людини.

Джерело: ЗМІСТ

«СОНЕЧКО, Я З АНТИКОРУПЦІЙНОГО КОМІТЕТУ…»
На минулому тижні увагу редакції «ЗЛ» привернуло увагу повідомлення Юлії Кочерган, розміщене нею у соцмережі facebook. Якщо вірити цьому повідомленню, то відразу виникає запитання: хіба за це люди боролися і гинули на Євромайдані? Отож, дописувачка пише:
«Оце ранок! На Грушевського через подвійну суцільну мене обганяє такий дядічко. Мені принципі було байдуже, хай собі їде. Напроти ВР його зупиняє ДАІ, я їхала позаду і як проїжджаю його, даішнік і за мною вискакує. Зупиняюсь. Дядічка під`їжає і стає переді мною. Даішнік: «Тут на Вас жаліються..» І тут вискакує цей дядечка і біжить до мене, вже від своіх дверей махаючи «посвідченням-»ксівою»: «Сонечко, я з Антикорупційного комітету, а ти правила дорожнього руху почитай, що сигналити в місті не можна, та ти знаєш хто я?! Таких як я треба пропускати, як швидкі допомоги». Я така в шоці стою, не розумію, що відбувається, нікому не сигналила, спокійно собі їхала.. А він все махає посвідченням, і викрикує то на мене то на даішника… Тут мене зачепило, я запропонувала подивитись відеореєстратор і дядечко дуже почав нервувати, а потім зробила емоційну промову на тему «Не за те ми на майдані стояли, щоб такі чиновники хамили нам і ксівами махали». Висновок: треба міняти менталітет держслужбовців і прививати культуру. А як гарно порадив наш водій KSE Андрій: пам’ятаєте про правило 3Д! Гарного дня
PS. Давайте цього хама зробимо популярним!»
І згодом, всього за кілька днів інтернетвидання UAINFO з посиланням на різні джерела інформує:
«Особу чиновника, який порушив правила дорожнього руху на вулиці Грушевського в Києві, а потім прикривався посвідченням Антикорупційного комітету ідентифіковано. Це Проценко Валерій Миколайович, який, за твердженням користувачів Фейсбуку раніше неодноразово порушував закон, навіть сидів за це. Крім того його пов’язують зі скандальним «регіоналом» Володимиром Олійником.
Про випадок порушення ПДР на Грушевського розповіла на своїй сторінці в Фейсбуці Юлія Кочерган.
«Виявляється – це Проценко Валерій Миколайович, – написала вона згодом. – «Як повідомляють люди з ФБ, раніше він був збив на смерть дівчину і нещодавно відкупився від покарання в Печерському суді. Йому навіть обирали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, він сидів , але суд його відпустив і виправдав. Ще сказали, що він знайомий нардепа Олійника, який йому і допоміг відкупитися. Плюс сказали, що він жахлива і підла людина, яка наробила багато біди. Інші повідомили, що номера на «тойоте прадо» утреннего дядечки числятся за «таврией».
Інший користувач (Фейсбуку – ред.) повідомляє, що часто зустрічав Проценка в готелі «Київ»:
«Этот или помощник Владимира Олийника, того самого что из ПР или его какой то «носитель» конвертов часто с ним в гостинице «Киев» ошивался. И очень любострастно в рот заглядывал. Он отношение к Майдану имеет такое же как Царев».
Не оминула цей випадок і Урядовий уповноважений по боротьбі з корупцією Тетяна Чорновол. Вона зазначила, що це один з тих випадків, коли деякі особи прикриваються посвідченнями «антикорупційників» у різних побутових конфліктах.
Вона інформує, що Уповноважений з питань антикорупційної політики, не видає жодних посвідчень, чи «ксів». Офіційно у Тетяни Чорновол працює лише два спеціаліста, і то вони рахуються в Секретаріаті КМУ, і в їхніх посвідченнях навіть згадки не має про антикорупційний орган.
«Тому, якщо Вам зустрінеться пройдисвіт, який прикриватиметься подібним посвідченням, та ще й для протиправних дій – викликайте негайно правоохоронні органи, і хай вони з’ясовуть, що то за «антикорупційники», і дають їхнім діям правову оцінку», – порадила Чорновол.
Вона зазначила, що до неї, як до Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики все частіше надходять сигнали з різних регіонів України, що до приватних підприємств з’являються якісь особи, які показують «посвідчення» і представляються «Антикорупційним комітетом Тетяни Чорновол», та намагаються шукати «порушення», а потім вимагають «штрафи». При цьому, підприємці, замість того аби викликати правоохоронців і перевірити, що то за «антикорупційники», намагаються просто відкуптись від пройдисвітів.
Чорновол підкреслила, що Урядовий уповноважений по боротьбі з корупцією не має ніякого відношення до невідомого «Антикорупційного комітету». Немає в урядовій структурі ніякого «Антикорупційного комітету». То може бути одна з сотень громадських організацій, на яких Урядовий уповноважений не впливає».

Верховний суд закрив тему ціни закордонного паспорта: 170 гривень
Як повідомляє Демократичний альянс, відповідним рішенням суд останньої інстанції в Україні підтвердив правоту руху «Стоп свавіллю в паспортних столах».
Верховний суд визначив, що єдиним обов’язковим платежем при оформленні закордонного паспорта за 30 календарних днів є державне мито на суму 170 гривень.
«Все, що перевищує 170 гривень за оформлення паспорту, – незаконні побори Державної міграційної служби України (ДМС)», – заявляють в Демальянсі.
«Рішення ВСУ є обов’язковим для застосування усіма органами влади», – заявив демальянсівець Іван Фурлет.
«Відтак, з 3 грудня кожен службовець ДМС, який зобов’язує громадянина сплачувати додаткові кошти, щонайменше вчиняє кримінальне правопорушення згідно ст. 364 – Зловживання владою або службовим становищем, та ст. 382 – Невиконання рішення суду, Кримінального кодексу України», – додав він.

Кожен громадянин, який бажає отримати закордонний паспорт, повинен подати лише наступні документи (п. 10 Правил затв. ПКМУ №231):
– квитанція про сплату державного мита або документ, що підтверджує право на звільнення від його сплати;
– заява-анкета встановленого зразка;
– паспорт громадянина України (після прийняття документів повертається);
– копія виданої податковим органом довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
– дві фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см.

«Усі, хто стикається із відмовою у прийнятті документів службовцями ДМС та примушуванням до сплати додаткових платежів, можуть подати відповідну заяву про вчинення злочину (зразок заяви)», – зазначає Демальянс.

Демальняс нагадує, що активісти кампанії «Стоп свавіллю в паспортних столах!» запоріжці Ігор Блюменталь та Руслан Жиров у судових тяжбах дійшли до Вищого адміністративного суду, однак рішення касаційних судів у двох ідентичних справах мали різний результат.

У рішенні від 05.06.2013 року Феміда підтвердила єдину законну вартість закордонного паспорта на суму 170 гривень. А у рішенні від 17.09.2013 року «судді стали на бік здирників ДМС, які безпідставно вимагають з громадян додаткові 87,15 гривень за невідомі платні послуги та 120 гривень за бланк паспорта, який є власністю держави», зазначає Демальянс.
Команда Демальянсу вимагає притягнути до відповідальності «винних у перетворенні реалізації конституційного права українців на багатомільйонний чиновницький бізнес».

На вулицях Івано-Франківська вмирають люди
Цього вівторка, 17 червня, в центрі Івано-Франківську сталися два не пов’язані між собою смертельні випадки з пересічними пішоходами.
Так перший випадок стався біля Пасажу Гартенбергів з літньою жінкою, яка приїхала з Богородчанського району в обласний центр до сина. Жінка упала на прохожій частині біля сигаретного кіоску, а згодом лікарі констатували її смерть.
Аналогічний випадок стався через кілька годин на тій самій вулиці Галицькій, але вже біля ТЦ «Ідеал», де теж літній чоловік без видимих причин упав на бруківку та помер. Лікарі, прибувши на місце, також констатували смерть людини та припустили її можливою причиною тромбоемболію…
Можливо, що ці трагедії якимось чином можна пов’язати з погодою та перепадом атмосферного тиску? Але відповідь на це, сподіваємося, вже згодом дадуть медики…
Наш кор.

Отрута на грядці
Нещодавно правоохоронці виявили «плантацію» снотворного маку, яку вирощувала на власній присадибній ділянці мешканка одного із сіл Тлумацького району. Доступ сторонніх осіб до снодійного маку був обмежений. Міліціонери вилучили 3 тис. 500 рослин.
На сьогодні вилучені рослини направлено на проведення експертизи до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС, а також за цим фактом відкрито кримінальне провадження за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 310 КК України (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.
Нагадуємо, що на Прикарпатті, зокрема, як і на всій території нашої держави продовжуються оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак-2014». Метою цієї операції є профілактика незаконного обігу наркотиків, тож завдання працівників відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків УМВС – виявлення та знищення незаконних посівів маку, конопель, перекриття каналів надходження наркотичних засобів до споживачів.

СЗГ УМВС України в Івано-Франківській області

Гральному бізнесу СТОП!
Лише з початку цього року працівники підрозділу Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в області викрили значну кількість підпільних закладів, де надавались послуги у сфері грального бізнесу та вилучили немалу кількість гральних апаратів в місті Івано-Франківська та усіх районах нашої області.
Цей вид правопорушення перебуває на особистому контролі керівництва УМВС в області, зокрема, правоохоронці постійно вживають заходи, спрямовані на недопущення незаконної діяльності гральних закладів на території Прикарпаття і за всіма виявленими фактами відкриті кримінальні провадження передбаченні ст. 203-2 Кримінального кодексу України (зайняття гральним бізнесом).
Однак, незважаючи на деякі труднощі виявлення та фіксації фактів надання послуг у сфері грального бізнесу, а саме: закритий режим роботи закладів, небажання відвідувачів сприяти роботі правоохоронців у документуванні, оформлення підприємницької діяльності на «підставних» осіб, міліціонерам вдається припиняти діяльність підпільних гральних закладів Івано-Франківщини.
«На сьогодні правоохоронці відпрацьовують всі незаконні гральні заклади як місця, що підтримують і поширюють злочинність, адже вони живлять алкоголізм, наркоманію, крадіжки та сімейні чвари. А загалом таке негативне явище, як гральний бізнес повинно бути знищено повністю, як це вимагає чинне законодавство і міліція Прикарпаття активно працює в цьому напрямку» – говорить начальник УДСБЕЗ УМВС в Івано-Франківській області полковник міліції Василь Кіцелюк.
Правоохоронці звертаються до всіх, кому відомі факти про надання послуг у сфері грального бізнесу повідомити за телефоном гарячої лінії: (0342) 75-06-45 або 102.

СЗГ УМВС України
в Івано-Франківській області