15 березня Польща закриває свої кордони на карантин

Опівночі 15 березня Польща закриває територію країни на карантин. Але українців, які мають дозвіл на роботу або проживання, прикордонники будуть пропускати. А Україна у ніч з 14 на 15 березня припиняє залізничне сполученні із Польщею.polsha-640x394-1-1-1

Про це йдеться у розпорядженні Міністерства внутрішніх справ Польщі. Від опівночі 15 березня польський кордон закривається для іноземців, за виключенням наступних категорій:

– іноземці, які перебувають в шлюбі або є дітьми громадян Польщі або залишаються під постійним піклуванням громадян Польщі;

– іноземці з Картою поляка;

– особи, які мають дипломатичний ранг, та члени їхніх сімей;

– іноземці, які мають право постійного або тимчасового проживання на території Республіки Польща;

– іноземці, які мають право працювати на території Польщі, тобто іноземці, які мають право працювати на тих же умовах, що і громадяни Польщі, які мають дозвіл на роботу, сезонний дозвіл на роботу, доручення іноземцю про виконання роботи на території Республіки Польща.

Тим часом, через закриття Польщею кордонів у ніч з 14 на 15 березня буде призупинено курсування пасажирських поїздів з України до Польщі і навпаки, повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Нагадаємо, влада Польщі ввела заборону на в’їзд для іноземців. Польські громадяни після перетину кордону будуть поміщатися на 14-денний карантин.

Рада національної безпеки і оборони України також ухвалила рішення закрити кордон для іноземців в зв’язку зі спалахом коронавірусу в світі. Заборона набуває чинності через 48 годин.

Раніше Кабінет міністрів тимчасово призупинив роботу низки пунктів пропуску через кордон та припинення пішохідного сполучення через пункти пропуску. У Кабміні залишили можливість повернення громадян України і в’їзд осіб з посвідченням про тимчасове проживання.

З 12 березня в Україні оголошено карантин: переважно не працюють навчальні заклади, обмежено проведення масових заходів за участю 200 і більше осіб, крім заходів державної необхідності, закрито 170 пунктів пропуску на державному кордоні, тимчасово зупинено авіасполучення з Італією, яка стала епіцентром розповсюдження коронавірусу в Європі.

Очільник Верховної Ради України Дмитро Разумков скасував закордонні відрядження народних депутатів та радить парламентаріям утриматись від таких поїздок до покращення епідеміологічної ситуації у світі.