Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Економіка

700 млн. доларів придбав Нацбанк, – яку таємницю йому відомо?

Національний банк 26 грудня встановив річний рекорд, закупивши 700 млн доларів. Про це повідомляє пресслужба НБУ у Facebook.

Спочатку Нацбанк оголосив аукціон на купівлю валюти на суму в 1 млрд доларів, і закупив таким чином 230 млн доларів.original-1893195524

Водночас за підсумками дня чиста купівля валюти Національним банком становила 700 млн дол США, оскільки після завершення аукціону НБУ також провів інтервенцію за єдиним курсом через функціонал Matching“, – йдеться у повідомленні.

Причиною рекордної закупівлі в НБУ назвали “ризики надмірних коливань гривні у бік зміцнення і обмежені можливості ринку для самозбалансування”.

Користуючись сприятливою ситуацією, Національний банк продовжує поповнювати міжнародні резерви“, – повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій.

На міжбанківському ринку відбулося послаблення курсу гривні: якщо зранку курс становив 23,24-23,25 грн за долар, станом на 16:59 він досяг позначки 23,45-23,53 грн.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський в коментарі BBC News Україна пов’язав велику закупівлю іноземної валюти НБУ з наміром послабити негативні наслідки зміцнення гривні для українських експортерів.

Посилення гривні впливає на експортерів, створює певні проблеми для української економіки. Тож цей крок спрямований на те, щоб прибрати умовні “надлишкові” долари та не дати гривні зміцніти ще більше“, – пояснив пан Бураковський.

В НБУ повідомляють, що від початку року регулятор вже закупив 7,5 млрд доларів, що є рекордною сумою з 2007 року.

Суттєве зростання курсу гривні у 2019 році в Нацбанку пов’язують “припливом іноземних інвестицій” в гривневі облігації уряду, залученням зовнішнього фінансування державними компаніями, а також значними валютними прибутками експортерів.

Зміцнення гривні є абсолютно логічним явищем в умовах прискореного економічного зростання, стрімкого сповільнення інфляції та зниження державного боргу до ВВП“, – вважає заступник голови НБУ Олег Чурій.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 36 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.