Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Соціальні новини

АПАУ: Виконання рекомендації МВФ призведе до зростання цін на ліки майже вдвічі

Виконання Україною рекомендації Міжнародного валютного фонду (МВФ) в частині підвищення ПДВ на лікарські засоби до 21% замість діючих 7%, призведе до різкого зростання цін на цю категорію товарів, говориться в прес-релізі Аптечної професійної асоціації України (АПАУ).

За словами директора АПАУ Володимира Руденка, формальне підвищення ставки ПДВ ще на 13% призведе до подорожчання ліків майже вдвічі, оскільки в такому випадку всі учасники фармринку змушені будуть поставити свої націнки на ліки.

“Потрібно розуміти, що фармацевтичний ринок складається з трьох основних ланок: це виробник ліків, дистриб’ютор і, власне, роздрібні мережі, аптеки. І всі вони платять податки. Тобто, якщо ПДВ на лікарські засоби збільшиться з 7 до 21%, свої націнки будуть змушені підняти все. Вартість ліків зросте не на 13%, а, щонайменше, на 40%. Додайте до цієї цифри ризики, які будуть закладати учасники ринку через нестабільний курс гривні “, – пояснив В.Руденко.

Разом з тим В.Руденко зазначив, що експерти АПАУ в даний час працюють над розробкою нормативної бази з метою підвищити стандарти виробничої аптечної практики до європейських норм, що, на його думку, сприятиме підвищенню доступності лікарських засобів.

“Зробити ліки якомога доступніше для пацієнтів – одна з головних задач, які ставить перед собою наша асоціація. Для цього ми ведемо активну роботу в нормотворчому полі і відстоюємо необхідність підняття стандартів виробництва аптечної практики до європейського рівня. Однак результати цієї роботи поступові, в той час як введення ПДВ 20% українці відчують дуже швидко “, – підкреслив В.Руденко.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 27 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.