Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Політика

Австрія призупиняє дію Шенгену

Австрія тимчасово призупинила дію Шенгенської угоди, заявив в інтерв’ю австрійській газеті Oesterreich канцлер країни Вернер Файманн.

За словами лідера країни, до такого кроку країну підштовхнула міграційна криза.

У рамках боротьби з нею прикордонники отримали вказівку перевіряти документи у всіх, хто перетинає кордон Австрії. За рахунок цього влада сподівається уникнути напливу нелегалів.

Як заявив канцлер, через кордон пропускатимуть тільки тих біженців, які мають формальне право просити у країні політичний притулок. Решту Австрія не прийматиме. Замість цього їх відсилатимуть назад.

Пан Файман наголосив, що, хоча дію угоди призупинили лише тимчасово, зневага проблемою міграції всерйоз загрожує існуванню Шенгенської зони як такої.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

На думку австрійського канцлера, зберегти її можна тільки за умови, що абсолютно усі члени Євросоюзу з відповідальністю підійдуть до охорони своїх зовнішніх кордонів і не допустять потрапляння до ЄС тих, кому не передбачений притулок.
Раніше голова австрійського МВС Йоханна Мікль-Ляйтнер заявила, що через територію Австрії вже вирішили не пропускати мігрантів, що прямують до Скандинавії, проте поки що ще пускають тих, хто має намір подати прохання про притулок у Німеччині.

При цьому пані Мікле-Ляйтнер додала, що до кінця наступного тижня Австрія планує повністю припинити транзит біженців через свою територію.

А голова Європейської Ради Дональд Туск днями заявив про можливість скасування дії шенгену на усій території ЄС і також через мігрантів поставив під сумнів загалом подальше існування ЄС…

Тож обіцяний з літа українцям безвізовий режим з Європою, мабуть, відміняється, і цього разу вже не з вини уряду України?..

Тарас Боднар за матеріалами закордонних ЗМІ

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 6 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.