Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Соціальні новини

Е-декларування обов’язкове для всіх, без винятку, – О. Барна

Усі українці повинні проходити процедуру е-декларування – незалежно від того, перебувають вони при владі чи ні. Адже часто громадські активісти, які беруть участь у процедурі призначення держчиновника на посаду, можуть лобіювати чиїсь інтереси, а люди, що не підлягають процедурі е-декларування – переховувати майно чиновників.

Таку думку висловив брат очільника Тернопільської ОДА народний депутат України Олег Барна в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, у процедурі е-декларування не можна робити винятки для громадських активістів. Мовляв, або ми взагалі скасовуємо цю вимогу, або робимо її обов‘язковою для усіх.

«Часткова чи вибіркова боротьба з корупцією – це та ж корупція. Багато антикорупційних псевдо-активістів забули про саме значення цього декларування. Його суть полягає у ідентифікації усього майна в Україні. Тобто, усі повинні знати, кому належить конкретна земельна ділянка, завод, квартира чи машина. При цьому можна чітко відслідковувати, як проходить міграція майна із рук в руки», – вважає Барна.

Тому, на його думку, декларації повинні заповнювати не лише держслужбовці, а й усі громадяни. Однак, якщо у другому випадку слід користуватись спрощеною формою, то до посадовців мають застосовувати більш розширеною.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Барна також наголосив: держава повинна сприяти розвитку громадських антикорупційних організацій. Однак зауважив: якщо ті, у свою чергу, бояться електронного декларування, то, імовірно, їм є що приховувати.

«Повне впровадження електронного декларування – ефективний та швидкий елемент боротьби з корупцією. Головне, щоб у нас діяла його автоматична перевірка», – підкреслив депутат.

Мовляв, це й убезпечить від переховування майна посадовців, які часто переписують його на тих, хто не підлягає декларуванню.

«Тож це має стосуватись не лише громадських активістів, а й багатьох інших.  Навіть журналістів та власників телеканалів – щоб знати, звідки вони беруть свої кошти. Адже ЗМІ ще називають «п‘ятою владою». Псевдо-журналісти ж заробляють на псевдо-статтях, які очорнюють чесних людей», – зазначив нардеп.

У свою чергу член ради НБУ Тимофій Милованов зауважив: така позиція Барни – проросійська ідеологія, яка полягає у тому, «щоб усі декларували державі своє майно».

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Вони не розуміють різниці між публічною та приватною особами. Та демократія якраз захищає права людини. Однак, ми можемо забирати у держслужбовців або владних чиновників право на приватність. Адже вони працюють на інших людей. Логіка про контроль над кожним – радянська або ж китайська, де людина є гвинтиком держави. Однак, слід знаходити баланс між свободою та відповідальністю. Конституція ж та загальні світові практики дозволяють порушувати приватність особи, якщо вона є публічною. Я розумію, що депутатам це не подобається і вони хочуть порушувати права інших», – обурювався Милованов.

Однак, таку заяву Олег Барна назвав «популізмом», який не відповідає українським реаліям боротьби з корупцією.

«Уявімо, що йдеться не про державних службовців, а тих, хто до них прив‘язаний чи впливає на державну службу. Я не хочу нікого карати, а боротись із корупцією. Кожен громадянин повинен пояснити походження свого майна, особливо того, що не відповідає його реальним доходам», – наголосив Барна.

Мовляв, саме такі особи можуть впливати на державну службу чи приховувати майно посадовців.

Нагадаємо, 23 березня 2017 року Верховна Рада схвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців рядових, сержантів і молодших офіцерів від обов’язку подавати е-декларації, але зобов’язала подавати е-декларації антикорупціонерів (керівників або членів вищого органу управління громадських об’єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції), членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 24 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.