Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Філарету загрожує відлучення від Церкви

В ПЦУ наголосили, що Філарет не має права одноосібно скликати такі збори та називати їх Собором.
Православна церква України офіційно попередила “почесного патріарха” Філарета, що проведення “Помісного Собору” неіснуючого вже Київського  патріархату означатиме розкол. Про це йдеться в офіційній заяві ПЦУ, у якій також зазначено, що учасників такого “Собору” відсторонять від церкви.7db32fe86dd8678747ba092f518faaf1_1553649927-b
Почесний Патріарх” Філарет не має права одноосібно скликати “Помісний Собор УПЦ КП” ані за Статутом Православної Церкви України, ані навіть за припиненим Статутом УПЦ КП. Самовільне та позастатутне проведення зборів невизначеної групи не уповноважених осіб з присвоєнням цим зборам назви “Собору” означатиме церковне розділення та відділення організаторів та учасників таких зборів від Православної Церкви України з усіма канонічними та юридичними наслідками“, – йдеться в заяві.
В ПЦУ нагадали, що з минулого року Українська православна церква Київського патріархату як окреме релігійне об’єднання припинила свою діяльність. Адже рішенням Помісного Собору УПЦ КП, який відбувся 18 грудня 2018 року, Київський патріархат приєднався до створеної ПЦУ.
Філарет заявив про те, що вирішив скликати на 20 червня Помісний Собор вже не існуючого Київського патріархату, чтобы доказать, что он “был, есть и будет”. Тоді ж він зазначив, що не визнає томос про автокефалію ПЦУ, адже не був ознайомлений із його текстом.
У травні Філарет у своєму зверненні заявив, що його відмова від статусу патріархату на Помісному Соборі в грудні 2018 року нічого не означає й Київський патріархат нібито ніхто не скасовував.
Аналітики зазначають, що від часу створення ПЦУ між Філаретом та Епіфанієм виникло протистояння за вплив у церкві. Зокрема почесний патріарх Філарет не задоволений символічним статусом і намагається отримати вирішальний вплив на життя церкви. Запрошенням на бланках УПЦ КП вшанувати пам’ять священномученика Макарія він намагався перевірити, яка кількість ієрархів може підтримати його ідею відновлення УПЦ КП. Водночас після розгортання скандалу низка єпархій ПЦУ зробили відкриті заяви на підтримку Епіфанія.
10 травня глава ПЦУ Епіфаній заявив, що Українська православна церква Київського патріархату юридично припинила своє існування під час Об’єднавчого Собору 15 грудня, а її відновлення може загрожувати втратою Томосу.
 

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності