Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Події

ДО ФРАНКІВСЬКА ЇДУТЬ ХІРУРГИ ЗІ США

Триває співпраця медиків Івано-Франківська із лікарями Сполучених Штатів Америки. Минулого року американські колеги допомогли розвитку кардіохірургії міста, подарувавши дороговартісне обладнання. Протягом останнього року значну допомогу отримав підрозділ, в якому проходить військову службу головний лікар Центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк.

Медики Сполучених Штатів передали карету «швидкої медичної допомоги», інструментарій, перев’я­зочний матеріал, тощо. Незабаром лікарі США приїдуть до Івано-Франківська з благочинною акцією – ​проведення консультативно-методичної допомоги для пацієнтів та проведення навчання для лікарів міста, повідомляють в МВК.

«Приїдуть два хірурги, які оперуватимуть органи черевної та грудної порожнини, уролог-онколог, який займається урологічною онкологією та урологією, лікар-онколог, який займається онкологією та хірургією, відомий пластичний хірург, який займається дефектами шкіри, кістковими проблемами, естетичною косметологією та дефектами після травм, опіків, родових вад. Також приїдуть декілька лікарів терапевтичного напрямку, які разом з нашими лікарями будуть поводити консультативно-методичну роботу по різних напрямах – ​гастроентерологія, ендокринологія, тощо. Американські медики привезуть також обладнання, яке залишать в міських закладах охорони здоров’я. Звертаюся до жителів міста та області: з 30 травня ви можете звертатися у приймальний покій Центральної міської клінічної лікарні і вас скерують на консультацію до американських спеціалістів. Бажано мати з собою результати аналізів, або рентген-обстежень, заключення лікарів, які вас консультували раніше», – ​наголосив головний лікар міста Тарас Масляк.

«Обмін досвідом і іноземні спеціалісти – ​це чудово», – ​скажуть вітчизняні лікарі, і додадуть, що не треба так сильно сподіватися на іноземців, бо у нас вистачає своїх власних висококласних фахівців, тільки одним не вистачає точного надсучасного обладнання, хоча вони звикли давати собі раду і хворим на тім що є, інші ж… мусять відсиджуватися в ординаторських і чекати на свій зоряний час хіба під час нічного чи на свята чергування. Адже, як відомо, у кожного професора чи заввіділенням є свої діти, і їхнім батькам байдуже, що дехто з них так і залишається на все життя проФФесором, але хлібне місце залишиться саме за ним. А кваліфікованому спеціалісту без підтримки складно кудись пробитися. Переважно такий або пропаде забутим тут, або кудись виїде і буде роками працювати на будові, щоб за кілька років перездати там, закордоном, медицину, і власними знаннями, руками та досвідом довести пихатим іноземцям, що Амосов, Шалімов та ін. генії хірургії та медицини походять з України…

Підготував Дмитро Несміш

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 15 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.