Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Надзвичайні новини

Гендовіреність на авто –  відтепепер до…

Якщо ви раніше продали свій автомобіль, але при цьому погодилися написати так звану «генеральну» довіреність замість зняття з обліку у МРЕВ ДАІ, вам дуже … не повезло. Вся справа у новому законі, який Верховна Рада України щойно прийняла. Отже, трохи подробиць…

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» вводить фото та відео фіксацію порушень Правил дорожнього руху. Хіба такого ще не було? Звичайно, що було! Але зараз є новинка: «листи щастя» власникам, тобто листи з зафіксованим порушенням разом із вказаним штрафом отримуватимуть саме ті люди, на кого транспортний засіб фактично зареєстрований.

Отже, якщо ви видали генеральну довіреність якомусь дядькові (чи тітці), то фактичним власником авто є саме ви, а не той дядько (тітка), які мають вашу довіреність. Скажемо, такий дядько чи тітка не пропустить пішохода на «зебрі», а фотокамера чи відеокамера зафіксує порушення, лист із ДАІ прийде саме вам, а не дядькові. Ось в чому новизна закону. Хтось зможе їздити як захоче (або як знає), а вам прийдеться пояснювати у ДАІ, чому ви не хочете платити за когось.

Щоб цього не сталося

Якщо ви продали свій автомобіль, але при цьому погодилися дати генеральну довіреність, вам необхідно звернутися у МРЕВ і вияснити, по-перше, чи на вас ще «висить» та автівка. Якщо так, то краще попередити людину – нового власника – про ваше бажання зняти авто з обліку. Так буде чесно.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Якщо ж ви не зберегли контактів, тоді справи складніші: потрібно писати заяву у МРЕВ про зняття авто з обліку. Це забезпечить вас спокійним сном, адже платити можливі штрафи за авто, яке більше не є вашим, ви вже не будете. Однак, є ще й інша сторона «медалі» – дядько чи тітка, які купили ваш автомобіль будуть зупинені на першому посту ДАІ, а авто буде взято на штраф майданчик.

Справжня новинка закону

Щоб уникнути вищезгаданого негарного сценарію, Верховна Рада через новий закон зобов’язала Кабінет міністрів у місячний термін з моменту вступу закону в силу оповістити всіх власників транспортних засобів про те, які ТС зареєстровані за ними. Хоча у це слабо віриться, адже технічні можливості МРЕВ, м’яко кажучи, обмежені. Краще самим до них навідатися і все вияснити.

Прийміть до уваги.

Кількість переглядів: 21 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.