Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Соціальні новини

Групи інвалідності в Україні буде скасовано, – Кабмін

В Україні груп інвалідності більше не буде. Таким чином Кабінет міністрів України планує відмовитися від чинної системи градації інвалідності й перейти до наявного в Євросоюзі Міжнародного класифікатора функціональності — МКФ. Таким чином, Україна відійде від системи часів СРСР. invalidnist2

Згідно зі словами голови комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової, замість наявної ще з часів СРСР системи визначення груп інвалідності, держава перейде до системи чинної у Європі.

Сьогодні в Україні діють 4 групи інвалідності: 1А, 1Б, 2 група та 3 група в залежності від стану особи та її здатності до самообслуговування.

На заміну старій класифікації парламент планує внести зміни в законодавство і скасувати групи інвалідності радянського зразка,  перейшовши на стандарти Європейського союзу. Міжнародна класифікація функціонування використовується як універсальна мова для спілкування фахівців. МКФ схвалена усіма 191 членами ВООЗ 22 травня 2001 року.

Згідно МКФ, визначальним є не діагноз людини, а оцінка його фізичних, ментальних і соціальних можливостей та інформація про обмеження функцій.

Очікується, що зміни відбудуться в порядку розрахунків соціальних виплат для категорії громадян з інвалідністю. Якщо зараз допомоги та пенсії для людей з обмеженими можливостями залежать від присвоєної їм групи інвалідності, то надалі соцвиплати будуть розраховувати від відсотка втрати працездатності, як це рекомендує Всесвітня організація охорони здоров’я.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 17,494 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.