Віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький вважає, що Польща повинна запросити президента РФ на відзначення 80-річчя початку ІІ Світової війни. Про це повідомляє Польське радіо.

10851447bartoszcichockiwiceminister900556-b3a7c7348291681fde222e263ec73f19
Польща повинна запросити президента Росії Владіміра Путіна на відзначення 80-річчя початку Другої світової війни. Так вважає віце-міністр закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький. Він додав, що такою буде рекомендація зовнішньополітичного відомства для президента Анджея Дуди, який є організатором цьогорічних урочистих заходів на Вестерплятте.

У розмові з радіо RMF 24 Бартоша Ціхоцького запитали, чи Польща повинна запросити Путіна на відзначення 80-річчя вибуху ІІ Світової війни. «Так, звісно. Такою буде рекомендація (МЗС – ред.), коли Канцелярія президента запитає про це», – відповів він.

Як підкреслив Ціхоцький, організатором урочистих заходів на Вестерплятте є Канцелярія президента і президент приймає остаточне рішення про склад гостей і формат заходів.

У вівторок президент Анджей Дуда повідомив, що на урочисті заходи до 80-річчя початку Другої світової війни будуть надіслані запрошення до світових лідерів, передусім тих держав, котрі брали у ній участь, на стороні вільного світу, також до президента США Дональда Трампа. Польський лідер зазначив, що запрошення ще не надіслали, а тому поки ніхто не підтвердив своєю присутності.

Нагадаємо, Бартош Ціхоцький є кандидатом на посаду нового посла Республіки Польща в Україні. На цій посаді він має замінити Яна Пєкла.