Сьогодні, 10 січня, на засіданні уряду Кабінет міністрів України призначив главу ПАТ «Укрзалізниця». Ним став колишній в.о. компанії Євген Кравцов.630_360_1509705342-5276

«Сьогодні ми можемо розглянути питання про укладення контракту з новим главою Євгеном Кравцовим на підставі рішення незалежної наглядової ради», – сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Кравцов виконував обов’язки глави «УЗ» з серпня 2017 року після звільнення Войцеха Балчуна. До цього юрист був у статусі в.о голови правління з 30 березня по 25 травня 2016-го. У 2016-2017 він був першим заступником міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

Нещодавно «Укрзалізниця» анонсувала запуск нового поїзда на Донбас. Крім того, Євген Кравцов повідомив, що в 2019 році на Видубичах з’явиться зупинка експреса «Київ-Бориспіль». Також в УЗ розповіли про плани на Kyiv Boryspil Express.

Нагадаємо, що 11 вересня в Україні прибув перший локомотив General Electric. Слід зазначити, що угода між «Укрзалізницею» і GE на суму близько $1 млрд передбачає оновлення і модернізацію тягового рухомого складу. На першому етапі планується поставка в Україну 30-ти магістральних тепловозів. При цьому 10% складових виробництва повинно бути локалізовано в Україні. Згодом локомотиви будуть складатися з не менше ніж 40% українських комплектуючих. Вартість локомотивів – $4,7 млн за кожен. В цілому сума контракту першої партії становить $140 млн. В «Укрзалізниці» повідомили, як проявив себе локомотив «Тризуб» виробництва General Electric у перших своїх рейсах. Він може виконувати роботу за два звичайних локомотива.

Тим часом «Укрзалізниця» оновила фірмовий логотип, а Кабінет міністрів змінив статут підприємства. Крім того «УЗ» піднялася у кредитному рейтингу Fitch.