Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Невідома Історія

Константинополь дав ляпаса Москві і опублікував історичні архіви

Знадобилося тільки кілька годин після заяви Московської Патріархії УПЦ проти Вселенського Патріархата за начебто незаконне вторгнення в її канонічну територію, і Константинополь відреагував гучно, публікуючи архіви церковної історії та конкретно історії Української Церкви з часів хрещення Київської Руси до наших днів.

Дана публікація є результатом дослідження грецьких і російських учених, які мали доступ до оригінальних текстів архіву Константинопольського Патріархату і його листування протягом багатьох століть. На цьому дослідженні базується вся аргументація Вселенського Патріархату з допомогою якої спростовуються всі звинувачення Москви проти Константинополя щодо “вторгнення” в її канонічні єпархії.

“Вселенський Патріархат вважає доречним нагадати всю історичну і канонічну правду про взаємини Константинопольської церкви з Церквою України, про що свідчать збережені офіційні документи, які, нажаль, або ігноруються, або свідомо приховуються зі зрозумілих міркувань”, наголошується в передмові дослідження, в якому читач може прослідити всю історію розвитку української церкви.

За допомогою цього дослідження, особливо з оригінального листування, яке оголошується вперше, Вселенський Патріархат підтверджує його канонічну і правову юрисдикцію в Україні і одночасно доводить, що “Московський Патріархат порушив правила Патріаршого і Синодального Акта 1686 року Вселенського Патріархату, порушення яких Вселенський Патріархат, через важкі умови при яких діяв, змушений був терпіти і мовчати, але ніколи не викреслив та не забув“.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності