Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Полеміка

Кучма: Зеленський місцевих виборів в ОРДЛО не робитиме, а очільник МЗСУ каже: спробуємо

Представник України в Тристоронній контактній групі Леонід Кучма впевнений в тому, що президент Володимир Зеленський не погодиться надати Донбасу особливий статус та провести вибори на окупованій частині регіону. що повністю суперечить висловлюванням міністра закордонних справ України Вадима Пристайка.unian_kuchma_zelenskyj_882672

Вона (“формула Штайнмайера” – ред.) не буде там (на зустрічі лідерів країн “Нормандського формату” – ред.) затверджена, я впевнений. Потрібно знову сідати за стіл і визначати, що для України прийнятно, а що ні“, – зазначив Кучма журналістам в кулуарах 16-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

Другий президент України переконаний, що Зеленський не піде на те, щоб зараз надати Донбасу особливий статус та провести в ОРДЛО місцеві вибори.

Особливий статус з тими повноваженнями, які ставляться сьогодні, що практично у нас Україна не унітарна держава, а якась конфедерація, або федерація, ще з пропозицією змінити Конституцію – вибачте, це не шлях для України“, – підкреслив Кучма.

Він також наголосив на неприйнятності амністії в тому вигляді, в якому вона пропонується.

Масової амністії не може бути. Амністію повинна пройти кожна людина. Та амністії не повинні підлягати ті люди, на руках яких кров“, – підкреслив Кучма.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У той же час міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив про те, що українська влада хоче провести місцеві вибори по всій країні, включаючи й окуповані території Донецької і Луганської областей. Пристайко також висловився щодо “формули Штайнмайєра”.

Ми погодилися на Мінські домовленості 5 років тому, в тому числі і на проведення виборів. На нашу думку, ідеально було б провести вибори, поки це неможливо, одночасно у всій нашій державі. У них (на окупованих територіях Донбасу – ред.) вже було двоє виборів – фейкових, їх результатів ми не визнаємо. Зараз ми пропонуємо провести одночасно вибори по всій території, включаючи окуповану. Подивимося, чи спрацює це, по часу виключно“, – заявив Пристайко в кулуарах 16-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії.

При цьому він додав, що “формулу Штайнмайера” в 2016 році погодив колишній президент України Петро Порошенко.

Формулу Штайнмайера”, яку наш глава держави погодив, ми, як люди, які виконують навіть те, що пообіцяли наші попередні президенти, повинні виконувати. Ми зараз обговорюємо, в якій формі“, – зазначив глава МЗС.

За словами Пристайко, в ній немає нічого цікавого, або такого, щоб звинувачували у “зраді”, або перемогу”.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

“Формула Штайнмайєра” передбачає порядок набуття чинності статей “закону про особливий статус Донбасу”. Так, в ОРДЛО проводяться вибори й ОБСЄ робить висновок, чи відповідали вони європейським стандартам. Україна ж наполягає, що спочатку має бути повернуто контроль над кордоном і повне виведення незаконних збройних формувань, а вже потім проведення місцевих виборів у Донбасі.

Нагадаємо, 12 вересня Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати “формулу Штайнмайєра” на майбутньому саміті “Нормадской четвірки”. Він також повідомив про наміри домагатися його проведення у поточному місяці. Реалізації “формули Штайнмаєра” вимагає Кремль. П’ятий президент України Петро Порошенко категорично відкидав цей підхід, наполягаючи на тому, що вибори в ОРДЛО можна проводити лише після виведення російських військ і передачі контролю над кордоном Україні або ж миротворцям ООН.

Кількість переглядів: 51 

Реклама
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.