Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Політика

Китайський покупець “Мотор Січ” може бути “російською прокладкою”

Китайська Beijing Xinwei Technology – потенційний покупець одного з головних авіаційних підприємств пострадянського простору “Мотор Січ”, яке виробляє авіадвигуни та газотурбінні установки, поставляючи свою продукцію в більш ніж 100 країн, оголосила дефолт.40_main

Що може статися з українською авіабудівною компанією “Мотор Січ”? Ще на початку 2019 року борги склали $300 млн. За підсумками Q1-Q3 2019, чистий збиток склав $2.3 млрд. Як повідомлялося, китайські компанії Skyrizon Aircraft і Xinwei Technology Group купують більше 50% акцій компанії “Мотор Січ”. У разі отримання дозволу Антимонопольного комітету на покупку, інвестори зобов’язалися надати авіабудівній галузі України грантове фінансування на суму 100 млн доларів. Більше 25% акцій залишалися за “Укроборонпромом”.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИУ війні Росії та України поки перемагає Китай: перше завоювання – “Мотор-Січ”

У відкритих джерелах про Beijing Xinwei Technology та його голову Ван Цзіня (Wang Jing) є багато неоднозначної і насторожуючої інформації.

З 2012 року BXT накручували оборот компанії за рахунок кредитів з партнерами, які за фактом були їх підрозділами. Так компанія вийшла на IPO. Після того як цю схему оприлюднили ЗМІ, з грудня 2016 по липень 2019 торгівля акціями була зупинена. У липні-2019 BXT оголосили про завершення реструктуризації і відновили торги, на липень вартість акції – $2.02, в грудні – $0.22.

А у вересні 2019 на активи акціонера (31%) і голову компанії Ван Цзіня частково накладено арешт на 3 роки через простроченість по виплатах за кредити BXT. Ще в 2013 році Цзінь отримав від уряду Нікарагуа право на будівництво каналу для з’єднання Карибського моря і Тихого океану за $50 млрд. Він планував вкласти $300 млн власних коштів, але в 2018 році проект згорнули і були побудовані тільки під’їзні шляхи.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Як повідомляють ЗМІ, Ван Цзінь придбав акції Мотор Січі з кредитних коштів, узятих у China Development Bank. І якщо у Цзіня не буде грошей, щоб віддати борг, акції перейдуть у власність банку, який зможе розпродати їх по частинах кому завгодно, наприклад росіянам або продати назад державі Україна, яка для цього не має грошей“, – припускають експерти.

Кількість переглядів: 66 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.