Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Політика

Ліквідація Київського патріархату остаточно дозволена судом

Шостий апеляційний суд Києва розблокував процес ліквідації Київського патріархату Української православної церкви (УПЦ КП). Суд 11 листопада скасував попереднє рішення про забезпечення позову та став на бік Міністерства культури і Православної Церкви України (ПЦУ).d20fbb9-filaret2

«Ліквідація Патріархії Київського Патріархату вже йде. Є ліквідаційна комісія та її голова – митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан (Яременко). Фактично сьогодні судом було визнано те, що владика Філарет вже не є чинним керівником Патріархії, а всі ліквідаційні дії має здійснювати саме ліквідатор Іоан Черкаський», – зазначили у Мінкультури.

Зараз ліквідація Київського патріархату продовжується і після звернення ліквідатора можна буде здійснити зміни у реєстрі із «у процесі припинення» на «припинено».

Нагадаємо, у ході слухання прихильники Київського патріархату та Філарета, які разом із ним намагаються довести, що УПЦ КП продовжує існувати, увірвалися в будівлю Шостого апеляційного адміністративного суду в Києві.

Раніше Окружний адмінсуд Києва за позовом Філарета призупинив ліквідацію Київського патріархату.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

До цього Синод Православної церкви України (ПЦУ) позбавив Філарета права керування Київською єпархією, і, отже, контролю за місцевими храмами і монастирями. Також ПЦУ заборонила служіння прихильникам Філарета.

На початку травня 2019 року Філарет заявив про те, що УПЦ Київського патріархату не ліквідована і продовжує існування, оскільки він особисто такого рішення не приймав. У відповідь в ПЦУ оприлюднили відео, де Філарет особисто підтримав ліквідацію УПЦ КП і погодився на приєднання до Єдиної помісної церкви. На це у Філарета відповіли, що документ не має юридичної сили та не є рішенням Об’єднавчого собору.

Глава ПЦУ митрополит Епіфаній зазначив, що не дивлячись на заяви Філарета, УПЦ Київського патріархату вже не існує.

11 червня Філарет заявив, що не приймає Томос про автокефалію Вселенського патріарха Варфоломія. За його словами, якби керівництво УПЦ КП було поінформоване про зміст документа, воно б не підтримало створення Помісної церкви 15 грудня 2018 року.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності