Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Суспільство

Мексиканський гуцул з Прикарпатської Криворівні

Вже неодноразово йшла мова про волонтерів Корпусу миру, котрі приїхали в Україні і безкоштовно навчають українців англійської мови, а натомість вивчають місцеву культуру. Так от не лише англійської навчаються українців, волонтери також допомагають місцевим відроджувати їхні стародавні традиції і вигравати гранти.

Саме цим займався протягом двох років волонтер з сонячної Каліфорнії, мексиканець Хесус Сеговія. 25-річний юнак приїхав ще два роки тому на Прикарпаття і оселився в селищі Криворівня, що на Верховинщині.

Основне завдання котре повинен був виконати Хесус, це допомогти місцевим школярам відроджувати давні карпатські традиції і вигравати різноманітні гранти. З грантами все вдалося, за період відколи Хесус проживає у селі, місцеві освітяни змогли виграти 2 гранти на декілька тисяч доларів за допомогою котрих у селі з’явився Центр учнівського самоврядування оснащений необхідними меблями, ноутбуком, проектором і радіовузлом. Завдяки другому гранту, місцеві дітлахи тепер мають змогу вивчати у школі вівчарство, бджільництво і безліч інших справ, котрі споконвіку були популярними в Карпатах.

Що ж до самого мексиканця, то українську мову хлопець опанував за три місяці, серед місцевих дуже швидко став своїм.

Часто на вечерю може приготувати голубці чи вареники, допоки господарі хати в котрій хлопець живе, працюють на роботі.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Йому, жителю великого сучасного міста, спочатку важко було адаптуватися у маленькому селі де в будинку немає ні газу ні води. Проте Хесус каже, що не відпочивати сюди приїхав, та й в принципі дуже радий, що потрапив саме в це село, місцева природа і колорит варті будь-яких незручностей.

Кількість переглядів: 63 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.