Найчастіше власники автівок на іноземних номерах питають про перелік документів, які потрібно подати для митного оформлення авто, ввезених із країн Європи.

В будь-якому випадку потрібно подавати митну декларацію, яка оформлюється митним брокером на транспортний засіб (декларується в режимі імпорту).

Також потрібно надати реєстраційні документи на ТЗ, документи, що підтверджують право власності на ТЗ (зазвичай це договір купівлі-продажу), або документ на право розпоряджатися ТЗ (доручення) та рахунок-фактуру (інвойс).

Також варто знати, що митне оформлення можна зробити у будь-якій митниці України, а виїжджати із країни не потрібно (робити виїзд ТЗ знову), а просто необхідно подати усі необхідні документи і пред’явити транспортний засіб на ту митницю куди такий власник автомобіля звернувся.

Пояснили також і ситуацію із тими особами, які не перетинали митний кордон на транспортному засобі, а хочуть заявити його в режим «імпорт». То такі люди можуть це зробити у наявності документів права власності, або доручення. Не менш важлива інформація стосується пільгового періоду у 90 днів. Людина має право такою знижкою скористатися лише одного разу, а це означає оформити за собою лише один ТЗ за коефіцієнтом у 0,5.

Власників «євроблях» також цікавить можливість оминути митного брокера мовляв навіщо передплачувати, але митники не радять робити цього, адже документи, які не заповнені фахівцем дуже часто мають у наявності помилки і це сповільняє процес оформлення, але законодавством не заборонено оформляти митну декларацію самостійно.

У разі сплати штрафу за прострочення транзиту власник автомобілю, який ввезений в режимі транзиту, все одно потрібно буде сплатити добровільну сплату коштів у розмірі 8500, які встановлені у новому законі про розмитнення таких авто. А от вираховувати ПДВ на мито будуть із вартості авто, які підтверджуються відповідними документами (договір купівлі-продажу, інвойс та ін.). У разі підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця ДФС визначає вартість автомобіля самостійно.

Зазначимо,на початку листопада, Верховна Рада підтримала законопроект по ніби зменшенню акцизного податку при розмитненні автомобілів на іноземній реєстрації.

Формула розрахунку акцизу – це базова ставка (акцизний податок) множиться на коефіцієнт двигуна (потужність двигуна ділиться на 1000) та вік машини (береться до уваги повний календарний рік).

Через нові правила перетину кордону автомобілів на іноземних номерах, декілька днів водії блокують під’їзд до 3-х КПП, які межують з ЄС.

Відомо, що а кордонах України з ЄС покинуті авто на єврономерах розбирають на запчастини.