Департамент екології Закарпатської ОДА таки підписав ОВД (Оцінка впливу на довкілля) проекту будівництва ВЕС на полонині Боржава.

Нікого не послухали, мало було звернень, зауважень, викриттів неправдивого звіту з оцінки впливу на довкілля. Департамент екоресурсів Закарпатської ОДА немає для вас нічого святого, а разом з вами й для Ужгородського національного університету, Національного університету біоресурсів і природокористування, Мелітопольського педагогічного… Цей висновок (на фото) просто ганебний“, — написала у Facebook Катерина Полянська, еколог МБО “Екологія-Право-Людина”.

Фото 2 - Нікого не послухали: Екологи Закарпатської ОДА дозволили будівництво вітряків на Боржаві (ДОКУМЕНТ)

Нагадаємо, що нещодавно міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак на брифінгу у Львові повідомив, що у разі порушення процедури оцінки впливу на довкілля проекту будівництва ВЕС на Боржаві Міністерство екології та природних ресурсів може забрати документ на розгляд до Києва.

«Боржава – один із 2,5 тис. проектів, які проходять процедуру оцінки впливу на довкілля. Закон дозволяє проходити цю процедуру або в міністерстві, або в ОДА. Якраз боржавський проект проходить оцінку в Закарпатській ОДА. Ми слідкуємо за цією роботою. Там процедури не завершені, ще є час. Мені відомо, що є активна громада, яка обґрунтовано працює і обґрунтовує свою позицію. Ми слідкуємо і моніторимо реалізацію процедури. Якщо будуть порушення з боку модератора цієї процедури, у нас залишається можливість відкликати розгляд цього документа у міністерство і тоді розглянути цей проект у Києві», – повідомив О.Семерак.

Водночас міністр зазначив, що наразі порушень процедури оцінки впливу на довкілля проекту будівництва ВЕС на Боржаві не зафіксовано.

Як повідомили в організації «Екологія. Право. Людина», підготовка документації щодо спорудження на Боржавській полонині вітрової електростанції викликає великі сумніви щодо якості та рівня фаховості тих, хто її готує.

Як відомо, у грудні 2017 року турецькі інвестори з ТзОВ «Воловець Атлас Енерджі» виявили бажання поставити на полонині Боржава вітрову електростанцію, яка складається з 34 вітрових електроустановок. Проти цього рішення різко виступила громадськість та екологи Закарпаття.