Росія запропонувала вважати недійсною угоду про непорушність європейських кордонів. Дивно, що Україна не претендує на частину своїх територій, які були захоплені Радянським Союзом.

В Естонії заявили про намір витребувати у Росії місто Івангород в Ленінградській області і частину Псковської області, які раніше входили до складу Естонської РСР. І вона має на це право, як і інші держави, території яких окупувала СРСР, а пізніше і Російська Федерація.
10293360_a6627f3a

Будь-яка держава має на це право, тим більше, що Росія сама подає приклад. Тобто фактично Росія запропонувала вважати недійсною угоду про непорушність європейських кордонів. Це початок процесу, і РФ, по суті, спровокувала перегляд власних кордонів. Вона показала, що ця тема не тільки допустима, але і необхідна, – пише російський опозиційний політик Костянтин Боровий.

Мова ж не про те, що Росія щось обговорювала, був час, коли обговорювали Крим, але нині Росія перейшла до реалізації цих обговорень. І було б дивно, якби Естонія або будь-яка інша держава, та ж Фінляндія, у якої частину територій варварськи відібрав Сталін, не спробували б відновити справедливість. Було б дивно, аби ці країни не скористалися прецедентом, який створила сама Росія.

Росія запропонувала вважати недійсною угоду про непорушність європейських кордонів

Законодавчо проведення референдуму про від’єднання від РФ – тяжкий злочин. Посягання на територіальну цілісність карається суворо. Але розумієте, естонці ж не особливо наполягають. Всі розуміють, що настане момент, коли Росія, або держава, яка утвориться на її території, не буде в змозі проводити таку агресивну, імперську, мілітаристську політику. Естонці роблять дуже правильно, дивляться вперед. Дивно, що Україна не претендує на частину своїх територій, які були захоплені Радянським Союзом.

Усі посилаються на акт про передачу Криму, але тоді ж був акт про передачу частини територій України Росії. Але російська влада не повинна піднімати питання про справедливість для України, про це має говорити сама Україна. На жаль, зараз ніколи вирішувати ці питання. Вибори. Але будемо сподівається, що наступний президент буде сміливіший і поставить це питання.

Зрозуміло, що Росія буде захищатися. Говоритиме про порушення угод про непорушність кордонів, але всі розсудливі люди скажуть, що “хлопці, ви ж самі створили цей прецедент. Давайте відновимо Гельсінську угоду, але тоді звільняйте Крим, звільняйте схід України, звільняйте Придністров’я, Абхазію, Південну Осетію”. І ще є багато територій, які окупувала Росія і СРСР. Є з чим працювати.

На місці дипломатів України та інших країн, я б звернувся до Гельсінської угоди про непорушність кордонів

Не думаю, що Росія буде посилатися на документи, які сама ж і порушила. Це цікавий дипломатичний крок, правильний, і в інтересах України та інших держав, які оточує імперія.

Зобов’язані піднімати цю теми. На місці дипломатів України та інших країн, я б звернувся до Гельсінської угоди про непорушність кордонів. Пора це питання піднімати.

Автор: Костянтин Боровий – російський опозиційний політик