Президент Петро Порошенко заявив, що закон про воєнний стан буде зупинено після деескалації біля українських кордонів. Для цього агресор має прибрати свої війська та кораблі.

Про це Порошенко розповів в інтерв’ю France 24, передає офіційний сайт Президента. Глава держави зазанчив, що РФ повинна припинити порушувати міжнародне право, забрати свої війська, які перебувають на українсько-російському кордоні, прибрати з Азовського моря велику кількість військових кораблів. Адже саме через це, за словами Порошенка, в українських прикордонних областях з Росією був запроваджений воєнний стан. «І ми будемо раді зупинити закон про воєнних стан, коли відбудеться деескалація ситуації», – підсумував Президент.2238587

Нагадаємо, за результатами засідання Воєнного кабінету, президент Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про запровадження воєнного стану. Депутати схвалили законопроект і глава держави підписав його. Воєнний стан запроваджено до 26 грудня в 10 областях, що межують з Росією, а також з лінією розмежування ОРДЛО й адмінкордоном з незаконно анексованим Кримом.

Пізніше були опубліковані докази порушення Росією морського права, а президент Порошенко висловив сподівання, що країни-члени НАТО «готові перемістити військово-морські кораблі до Азовського моря, аби допомогти Україні».