Міністерство закордонних справ України вручило ноту протесту послу Угорщини Іштвану Ійдярту через його слова в інтерв’ю щодо автономії угорської національної меншини на Закарпатті в Україні та блокування угорською стороною діяльності Комісії Україна — НАТО.

Про це повідомили в пресслужбі міністерства.p_688873_1_sliderto85785766

«У ході бесіди було додатково наголошено на тому, що Закон України «Про освіту» не порушує прав українців угорського походження, а навпаки надає їм можливості кращої самореалізації в Україні, що наразі було підтверджено Венеціанською комісією», — йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИОкремого “Угорського повіту” на Закарпатті вимагають провокатори з Берегово

Зазначимо, що приводом для ноти протесту стало інтерв’ю посла для видання «Главком» від 28 листопада.

На питання, чи Закарпаття — має бути автономією в Україні, Ійдярту відповів:

«Та яка автономія? На Закарпатті 1,2 млн українців, угорців — 150 тисяч. Які передумови є до сепаратизму, автономії? Чи у Києві думають, що більшість українців зовсім «не наші», вони прословацькі, проугорські? Закарпаття — завжди була цікава територія, але ніколи там конфліктів між українцями та іншими націями не було. Ми прекрасно розуміємо, що з Росією в України дуже складно, досягнення миру — це довгостроковий процес. І дотримання прав меншин, і автономії в складі держави — це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні».

ТАКОЖ ДО ТЕМИБудапешт запропонував Москві спільно захищати нацменшини в Україні, – Держдума РФ

Він посол сказав, що Будапешт продовжить блокувати діяльність Комісії Україна — НАТО через нібито порушення Україно прав угорської меншини.

Нагадаємо, посол Угорщини прокоментував ситуацію з ажіотажем навколо “угорської автономії” в Закарпатті:

Та яка автономія? На Закарпатті 1,2 млн українців, угорців – 150 тис. Які передумови є до сепаратизму, автономії? Чи у Києві думають, що більшість українців зовсім “не наші”, вони прословацькі, проугорські? Закарпаття – завжди була цікава територія, але ніколи там конфліктів між українцями та іншими націями не було“, – зазначив посол.

За його словами, Угорщина “прекрасно розуміє, що з Росією Україні дуже складно, а “досягнення миру – це довгостроковий процес”. “І дотримання прав меншин, і автономії в складі держави – це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні“, – додав він.

Ійдярто також каже, що українцям слід розуміти: “Угорщина – країна, яка втратила території і населення“.