Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Соціальні новини

ПІДЕТЕ В «ПРИЙМИ» ЧИ ЗНІМЕТЕ КВАРТИРУ БЕЗ ПРИПИСКИ, ПОПАДЕТЕ ПІД ШТРАФ

Українці, які не проживають за своїм офіційним місцем реєстрації понад 30 днів, повинні “прописатися” за новим місцем перебування. За невиконання такої норми спочатку попередять, а потім під час кожного виявлення порушення накладатимуть штрафи в 17-51 грн.

Такі норми записані в постанові Кабміну №207 від 2 березня 2016 року. Відповідно до новацій, функції реєстрації передали з Державної міграційної служби до місцевих органів влади. Людина, котра виписалася з попереднього місця проживання, повинна зареєструватися за новим місцем протягом 30 днів. Також потрібна реєстрація для тих людей, які виїхали з дому на понад місяць на навчання, роботу тощо.

Водночас знятися з попереднього місця реєстрації можна буде одночасно з реєстрацією на новому, адже в Україні існує електронний Єдиний демографічний держреєстр.

Експерти зазначають, що вимога щодо реєстрації на новому місці зменшить проблеми, скажімо, під час обслуговування в медичних закладах. Проте досить часто приїжджі нелегально орендують житло, власники побоюються їх реєструвати та відповідно не сплачують 15% податків від орендної плати.

«У нас до половини працездатних проживають не за місцем реєстрації, а там, де можна знайти роботу. Це створює проблеми і самим приїжджим – вони змушені, наприклад, давати хабара в лікарнях за лікування. Але отримати прописку їм буде складно: господарі найманого житла часто відмовляються реєструвати квартирантів, побоюючись, що потім їх не випишеш. Та й податки платити вони не хочуть (15% доходу)”, – говорить юрист Володимир Столітній. Штрафи за відсутність реєстрації йтимуть до місцевих бюджетів, влада буде зацікавлена у виявленні тих, хто живе, але не числиться. “Через виявлення приїжджих можна буде вийти на підпільних орендодавців, оштрафувати їх за незаконне підприємництво і змусити платити податки. Можливо, влада почне заохочувати “стукацтво” сусідів на квартирантів і їхніх господарів», – говорить юрист Василь Мірошниченко.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

В Інтернеті чимало оголошень, де пропонують за 2 тис. грн приписати в обласному центрі, або ж до 12 тис. грн – за реєстрацію в прикордонних районах. Така фіктивна приписка допоможе через три роки скористатися правом багаторазового безвізового в’їзду на прикордонні території (до 50 км від кордону) країн Євросоюзу – Угорщини, Словаччини, Румунії.

«Тож і виходить тепер, що якщо ви пішли піти в «прийми» (невісткою чи зятем), і відповідно теща чи свекруха не хочуть вас приписати, вважайте що ви уже попадаєте під штраф. Те саме, якщо ви – молоде подружжя чи студенти і гуртожиток вам не до снаги, тому ви знімаєте квартиру, тут теж автоматично попадаєте під той самий штраф. Але ще не так давно влада заявляла про відміну інституту приписки, як це є в багатьох цивілізованих країнах. Погоджуюся, що приписка, хоча б тимчасова, під час АТО і анексії Криму потрібна в Україні для контролю над біженцями, але загалом їх, як і інших громадян, можна було б контролювати з допомогою звичайного ідентифікаційного номера платника податків, який для кожного є індивідуальним. А боротися із тими,  хто ховався від податків у офшорах чи звик платити і одержувати зарплатню у конвертах,  і це геніальне нововведення не допоможе. Проте допоможе владі зайвий раз обібрати до нитки своє населення, щоб було звідки міністрам, чиновникам і нардепам ще раз втричі підвищити зарплати», – коментує голова ГО «Поклик Нації» Тарас Боднар.

Підготував Іван Луйко

Кількість переглядів: 39 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.