Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Полеміка

Поляки хочуть від України компенсацій

Недавно створена в Польщі організація «Реституція Кресів» погрожує Україні судовими позовами.

Структура має намір домагатися повернення польського майна, розміщеного на території Західної України, або компенсацій за залишену поляками нерухомість. Представники «Реституції Кресів» заявили: перші позови спадкоємців колишніх власників нерухомості на території Галичини та Волині найближчим часом буде подано в суди Києва і Луцька.

Представники спадкоємців виселених поляків стверджують, що можливість висувати майнові претензії їм надає Угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом. Але це не так, зазначають у статті для DT.UA Ірина Кузіна і Іван Божко.

Для того, щоб урегулювати право спадкоємців поляків на нерухоме майно на території України, Угода про асоціацію мала б містити норми матеріального (а не процесуального) права чи бодай відсильні норми – ​до інших міжнародних договорів. Але їх немає. Прив’язка діяльності спадкоємців поляків до Угоди про асоціацію є лише частиною інформаційної кампанії проти Угоди.

Нормативно-правових актів стосовно реабілітації та компенсації жертвам репресій-іноземцям в Україні немає, а практика сусідніх країн показує, що вирішення питань реституції регулюється на внутрішньодержавному рівні.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Нині ми не бачимо правових підстав для задоволення можливих вимог представників спадкоємців виселених поляків. Однак, як завжди кажуть юристи, остаточні висновки можна буде робити лише після аналізу позовних заяв, наведених фактів і доказів», – ​йдеться в статті.

Джерело: Хроніки Любарта

Кількість переглядів: 27 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.