Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Полеміка

Поляки затримали “Тополю” для з’ясування… ким він є?

У Польщі на прикордонному пункті Дорогуськ за запитом РФ затримано ветерана, одного з лідерів “УНА-УНСО” Ігоря Мазура (Тополю). До нього не пускають консула і не надають адвоката. У понеділок суд в м. Холм буде вирішувати питання про його арешт з метою видачі Росії. Про затримання Мазура повідомила в фейсбуці уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.
Віцеспікер Сейму Польщі Малґожата Ґошєвська висловилася на підтримку українського ветерана Ігоря Мазура.derevo_topol

Друзі! Я закликаю до спокою та розсудливості.Затримання на польському кордоні Ігоря Мазура є виключно технічним виконанням Республікою міжнародних угод та зобов’язань. Відважний громадянський активіст і ветеран війни на Донбасі, Грузії та Чечні став жертвою дій східних сусідів. Він був внесений російськими службами до реєстру затримань Інтерполу. Це – наочний приклад використання Кремлем інститутів міжнародного права для політичної помсти. Ми не можемо піддатися на провокацію. Ми не можемо бути акторами російського сценарію.

Польща зробила те, що мусила була зробити. Вона затримала особу, яка фігурує в реєстрі. Але – для з’ясування ситуації. Ми вже багато чого знаємо. І я запевняю вас, що дорога до Росії не є відкритою. Польська влада та суди ретельно розслідуватимуть цю справу, а я, зі свого боку, допомагаю і гарантую невинність Ігоря Мазура щодо російських звинувачень“, – йдеться в повідомленні.

Польща зробила, що мусила, Мазура затримано до зясування обставин, але його не буде видано РФ, - віцеспікер Сейму Ґошєвська 01

Її пост зачитав під час акції під посольством Польщі в Києві журналіст Марек Серант.

В той час мережами поширюється оперативне відео на якому Ігор Мазур –“Тополя” у липні 2013 року зливає правоохоронцям інформацію про «Врадіївську ходу»… Що б це могло значити, чи випадково це?

Сьогодні ж, у неділю 10 листопада, польський суд передав Ігоря Мазура на поруки українських консулів.

Кількість переглядів: 66 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.