Нащадки співробітників НКВС звернулися до російської влади з проханням закрити відкриту недавно базу даних з іменами близько 40 тисяч агентів, які несуть пряму відповідальність за вбивства мільйонів радянських громадян в епоху Великого терору.

Група нащадків звернулася з відкритим листом до президента Росії Володимира Путіна, який сам у минулому працював в КДБ, з проханням закрити цю базу даних, повідомили в неділю, 27 листопада, російські ЗМІ.

База даних була створена авторитетною російською правозахисною організацією «Меморіал» і є першим подібним довідником про виконавців злочинів сталінської епохи.

Автори листа мотивували своє звернення тим, що вони побоюються, що «діти, внуки і правнуки [співробітників] можуть виявитися об’єктами нападів або помсти в ім’я репресованих предків».

На розробку цієї бази даних, за заявами російського «Меморіалу», пішло 15 років. Про те, що до бази даних відкритий доступ, «Меморіал» оголосив на минулому тижні. У ній майже 40 тисяч імен, в тому числі багато працівників НКВС з Казахстану та ін. республік СРСР.