Командувачем Операцією об’єднаних сил замість генерал-лейтенанта Сергія Наєва призначений генерал-лейтенант Олександр Сірський. Раніше він керував АТО.

Про зміну командування повідомив Президент України Петро Порошенко на зустрічі з офіцерським складом ЗСУ в місті Часів Яр Донецької області.

Ухвалив рішення призначити на посаду командувача Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Олександра Сірського. Він пройшов всі командні посади – від командира взводу до заступника начальника Генерального штабу ЗСУ. Наказую вміло застосувати досвід в ім’я України і українського народу. Дякую Сергію Наєву і всім військовослужбовцям, які залучалися до участі в ООС, за мужність, рішучість і стійкість“, – пояснив президент Порошенко.2329763

Олександр Сірський перед війною на Донбасі був першим заступником начальника Головного командного центру ЗСУ, брав участь проектах співробітництва з НАТО. Із початком бойових дій Сірський став начальником штабу АТО. Був одним з головних командирів АТО під час боїв за Дебальцеве взимку 2015 року, координував вихід українських військових з Дебальцевого. У 2016 році Сірський очолював Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ, який координує оперативні дії різних українських силовиків на Донбасі. У 2017 році був командиром всієї Антитерористичної операції, яку згодом замінила Операція об’єднаних сил.

Нагадаємо, Порошенко призначив командувачем об’єднаних сил Сергія Наєва у березні 2018.

Перед цим Порошенко доручив військовим розробити новий формат АТО, аглава Генштабу розповів, яким буде цей формат.