Про це минулого тижня, під час брифінгу, повідомив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

Міністерство внутрішніх справ України відкрило кримінальне провадження стосовно 24-х народних депутатів із групи «За мир і стабільність», котрі в середині вересня відвідали Держдуму РФ.

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк на брифінгу в четвер.

«За фактом участі народних депутатів у засіданні Держдуми РФ Головне слідче управління МВС розпочало кримінальне провадження за ч. 2 ст. 110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України) ККУ», – заявив Шкіряк.
Він зазначив, що до слідчого управління надійшла заява голови Верховної Ради Олександра Турчинова щодо участі 17 вересня групи народних обранців у засіданні Держдуми та зустрічі з її головою Сергієм Наришкіним.

«На думку Турчинова, народні депутати паплюжать український парламентаризм і, фактично, підтримали російський владний режим, що розв’язав воєнну агресію проти України», – наголосив радник міністра внутрішніх справ.

За його словами, постанову про відкриття провадження надіслано до Генпрокуратури, яка має визначитися з органом, що вестиме подальше розслідування: СБУ чи МВС.

Депутатську групу «За мир і стабільність» було створено в українському парламенті на початку липня. Її членами є депутати, котрі вийшли з фракцій Партії регіонів і Компартії України.