Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Соціальні новини

Рахунки українців почнуть арештовувати

Банки отримають право не лише слідкувати за грошима українців, але й заарештовувати рахунки громадян.

Національний банк готує фінансистів до тотального контролю за грошима населення і підприємств. Робить це без особливої помпи і не дуже афішуючи.

Днями регулятор опублікував на своєму сайті на перший погляд цілком ординарну постанову, яка трохи змінює чинні правила арешту і списань коштів з банківських рахунків: «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти Національного банку України». Документ абсолютно логічний — вносить зміни до касових правил фінансистів у відповідності з останніми законодавчими нововведеннями, прийнятими Верховною Радою.

«Законом «Про органи і осіб, що здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів» введена можливість діяльності приватних виконавців. Але для здійснення примусового виконання рішень, передбачених законом, зокрема стягнення коштів з боржників, необхідно внести зміни в нормативно-правові акти Національного банку, що й передбачено проектом цієї постанови», — прокоментував документ генеральний директор «ЕСКА Капітал» Антон Дядюра.

Ще одна структура, якій надається право заарештовувати рахунки — це Нацагентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів. Раніше її не було у банківських інструкціях, а тепер повинна там осісти, і зможе блокувати рахунки корупціонерів.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 30 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.