Офіс президента України подає позов до програми «Схеми» з вимогою спростувати розслідування про нібито зустрічі Володимира Зеленського з секретарем Радбезу Росії Миколою Патрушевим в Омані.

«Офіс президента України заявляє, що інформація, викладена в сюжеті програми «Схеми» про зустріч президента України з високопоставленим чиновником Російської Федерації, що нібито мала місце в Омані, цілком і повністю не відповідає дійсності… Оприлюднення висновків, які ґрунтуються не на фактах або свідченнях, а на домислах і відомостях з якихось таємних «джерел» розцінюємо як відверту маніпуляцію громадською думкою», — йдеться в повідомленні прес-служби президента.2_06064519_b

Зазначимо, 13 лютого програма «Схеми» оприлюднила своє розслідування в якому говориться, що в місто Маскат в Омані, коли там перебував Зеленський, прилітав секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев.

Раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак прокоментував розслідування програми «Схеми» щодо візиту президента Володимира Зеленського в Оман. За його словами, влада готова до спілкування з журналістами, але хотіла б відповідати на питання, «які базуються на фактах, а не припущеннях».

Нагадаємо, олігарх Віктор Медведчук підтвердив, що його літак був в Омані під час відпочинку Зеленського, але Суркова він туди не возив. Помічник президента Андрій Єрмак назвав подібні підозри брудними технологіями і пояснив, чому Зеленський затримався на відпочинку.

Раніше була озвучена інша версію можливих переговорів Зеленського – гостей з Москви доставив в Оман замовлений президентом літак, на ньому він полетів після зустрічі в Київ, тому і затримався. А московських гостей відвіз назад в російську столицю літак Медведчука.

Володимир Зеленський прибув до Оману для проведення низки зустрічей на найвищому рівні та обговорення співпраці між країнами та залучення інвестицій.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко не надав відповідь на запитання народних депутатів України щодо візиту Президента Зеленського в Оман під час години запитань до уряду у ВР.

За словами Андрія Богдана, поїздка президента до Султанату Оман не була офіційним візитом, не носила офіційний статус і здійснювалася з приватною метою і за приватні кошти. Організаційно-протокольне забезпечення не проводилося, делегація не передбачалася.