Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Економіка

Що потрібно знати про «сірі» й «чорні» зарплати в Україні

“Сіра” зарплата – напівлегальний заробіток: людина працевлаштована офіційно; одну частину доходу одержує по-білому з усіма законними внесками, а другу – без сплати соціально-податкових відрахувань (конверт).

“Чорна” зарплата не передбачає жодного офіційного оформлення працівника, ні соціальних податкових відрахувань. 100% оплати – в конверті.

Працівники, які отримують “сіру” зарплату, позбавляються частини соціальних, фінансових гарантій під час роботи, а також – при виході на пенсію.

Працюючи за “сірими” схемами, людині світить:

Отримання лише “білої” частини заробітку при конфлікті з роботодавцем (якщо він нечистоплотний)

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Неотримання повного обсягу відпускних, розрахункових при звільненні.
Несплата лікарняного листа.
Майже повне позбавлення соціальних гарантій при скороченні.
Проблеми з отриманням банківських кредитів, видачею віз без нормальної довідки про доходи.
Відмова у виплатах, пов’язаних зі скороченням, навчанням, народженням дитини.
Загроза втрати компенсації при травматизмі.
Пильна увага з боку податкової служби, кримінальна відповідальність (поки не передбачена, але можливість її введення не раз дискутувалася останні роки).

Люди ж, які взагалі не оформляються, працюючи за “чорну” зарплату, кожен день ризикують залишитися без роботи, не отримати заслужених грошей. Про фінансово-соціальне забезпечення взагалі говорити не доводиться.

Кількість переглядів: 42 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.