Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

Шмигаль попри пандемію сказав 10 тис. паломникам-хасидам: “Такі да”?..

Не зважаючи на те, що Україна та Ізраїль знаходяться у червоній зоні пандемії, посол Ізраїлю в Україні Йоель Ліон попросив паломників-хасидів цьогоріч не їхати в Умань, а нардеп Антон Яценко вигадав для них компромісне рішення, як онлайн-паломництво, адже в Міністерстві закордонних справ раніше заявили, що вважають неможливим прибуття десятків тисяч паломників у місто в умовах карантину і рішення самих уманчан, прем’єр міністр України Денис Шмигаль скасовувати візиту паломників не став.

«Цього року очікується від 5 000 до 10 000 віруючих хасидів. Враховуючи епідемічний стан в Україні, це викликає велике занепокоєння як в Україні, так і у Міністерства закордонних справ Ізраїлю», — написав Немчінов у Telegram.

За словами міністра, державна комісія з питань ТЕБ та НС не ухвалювала рішення щодо заборони паломництва хасидів через пандемію COVID-19. Натомість МЗС України доручили проінформувати іноземців щодо дії карантинних обмежень, а МВС — посилити та забезпечити безпеку під час святкування Рош-га- Шана.

ЧИТАЙТЕ ДО ТЕМИ:

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Немчінов повідомив, що при перетині кордону хасидам видаватимуть пам’ятку про умови перебування в країні. У разі порушення карантинних правил їм заборонятимуть в’їзд до України на декілька років.

Нагадаємо, мер Умані Олександр Цебрій запропонував скасувати приїзд паломників-хасидів на святкування Рош-га-Шана цього року у зв’язку з пандемією COVID-19.

У МЗС України заявили, що традиційне святкування Рош-га-Шана в 2020 році неможливе, оскільки Ізраїль перебуває в «червоній зоні» за показниками захворюваності на коронавірус, а в Україні діє заборона на проведення масових релігійних заходів.

Святкування іудейського нового року в Умані пов’язано з тим, що в місті похований цадик (праведник) Нахман, а його могила — одна з найбільш шанованих святинь і місце паломництва для представників Брацлавської течії хасидизму.

У ніч на Рош-га-Шана починають святкувати так, як записано в Торі (іудейському релігійному законі) — масово і шумно. Саме в цей день, за іудейськими віруваннями, Всевишній вписує ім’я і подальше майбутнє в Книгу життя.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Loading

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності