Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Надзвичайні новини

Справу «діамантових прокурорів» передали із Голосіївського суду до антикорупційного

Голосіївський суд Києва збувся справи «діамантових прокурорів», задовольнивши клопотання прокурора про направлення справи «діамантових прокурорів» до Вищого антикорупційного суду.568a5c08e060d

Прокурори Генпрокуратури обгрунтовували своє клопотання тим, що справа за ч.4 ст.368 ККУ підслідна НАБУ.

Колегія суддів клопотання задовольнила. Попри те, що у липні 2015 році на момент можливого скоєння  злочину, НАБУ не здійснювало своїх функцій і справу розслідувала ГПУ. Однак суд брав до уваги, що Корнієць і Шапакін перебували на високих посадах в органах прокуратури, а сума інкримінованої неправомірної вигоди перевищує 500 прожиткових мінімумів.20190930_123208-800x445

Колегія суддів у складі Валігури, Первушиної і Бонадаренко ухвалила спочатку скерувати справу до Київського апеляційного суду, який звернеться до Верховного суду для визначення підсудності справи за Вищим антикорупційним судом.

За матеріалами справи, у 2015 році громадянин Рак передав $150 тис. доларів Валерію Гібаленку, який був знайомий з «діамантовими прокурорами» – тодішнім заступником прокурора Київської області Олександром Корнійцем і першим заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним. Прокурорів прозвали діамантовими після того, як вдома у Корнійця при обшуку знайшли 102 діаманти.

Рак був одним із неофіційних співвласників компанії «Гідроекоресурс», що займалася відновленням водойм. У 2015 році підприємство проводило розчистку водойми «Погребський старик» у Київській області. Підприємцям інкримінували, що під приводом розчистки вони незаконно добували пісок. У подальшому за закриття цієї справи «діамантові прокурори» начебто вимагали гроші.

Справа розглядалася в Голосіївському суді з березня 2016 року. Процес зупинився на стадії допиту свідків, явку яких не вдавалося забезпечити. Ще взагалі не досліджувалися матеріали негласних слідчих розшукових дій.

Більше року тому  суд почав допит свідка Рака. Він дав вільні показання і відповів на запитання прокурорів. З тих пір поновити допит не вдавалося. Кілька разів неможливо було забезпечити склад суду, а потім на засідання перестав з’являтися Рак.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Нагадаємо, що 22 вересня набули чинності зміни до законодавства щодо підсудності Вищого антикорупційного суду. Тепер із давніх корупційних справ йому підсудні тільки ті, які розслідували НАБУ і САП. Нещодавно ВАКС відмовився розглядати справу за звинуваченням у зловживання владою трьох колишніх нардепів щодо прийняття «законів 16 січня», яку розслідувала ГПУ.

Додамо, що у випадку, якщо справу таки повернуть назад в Голосіївський суд, то її розглядатимуть спочатку та іншим складом суду.

Кількість переглядів: 21 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.