Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Соціальні новини

Сигарети подорожчають на 14 грн або 40%

Ціни на сигарети в Україні можуть зрости на 7 гривень уже в листопаді, а найбільші тютюнові компанії, можливо, закриють свої виробництва. Причина криється в поправці до нещодавно прийнятого закону.
Верховна Рада 4 жовтня прийняла законопроект №1049 «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».cash_cigarettes-770xauto

В цілому, цей проект закону не має відношення до тютюнової галузі – в ньому йдеться про єдиний рахунок для сплати податків і зборів. Але перед другим читанням в законопроект внесли правку №8, яка, в свою чергу, вносить зміни в закон «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

Виправлення №8 зобов’язує тютюнові компанії продавати сигарети оптовим компаніям за ціною не вище 80% від максимальної роздрібної ціни. Оптовики, в свою чергу, повинні продавати сигарети роздрібним компаніям за ціною не вище 87% від роздрібної. Простіше кажучи, ця поправка нав’язує обов’язкову комісію 7% дистриб’юторам (при звичайній світовій практиці в 0,5% -3%) і 13% рітейлерам (при світовій практиці 2-6%).

Асоціація «Укртютюн» в середу, 9 жовтня зібрала в Києві прес-конференцію, де були присутні представники чотирьох найбільших тютюнових компаній – Philip Morris International (PMI), British American Tobacco (BAT), Japan Tobacco International (JTI) і Imperial Tobacco (IT) .

«Найближчим часом це [введення комісії – прим.ред.] піддасть наш бізнес серйозній небезпеці. Нам доведеться розглянути питання про продовження виробництва нашої продукції на фабриках інших країн», – зазначив Саймон Уелфорд, генеральний директор групи« Бритіш Американ Тобакко Україна».

Можливі наслідки поправки №8 для легальної тютюнової промисловості, економіки України і податкових надходжень до держбюджету представники тютюнових компаній назвали «шокуючими».
Введення націнки призведе до того, що сигарети подорожчають вже в листопаді – в середньому, на 7 гривень за пачку. З 1 січня 2020 року в Україні підвищується ставка акцизного податку, що збільшить вартість пачки ще на 7 гривень. Це означає, що в найближчі кілька місяців пачка сигарет подорожчає, в середньому, на 14 гривень або на 40% за сьогоднішніми цінами. Такі цифри на прес-конференції озвучив Ростислав Чернак, генеральний директор «Імперіал Тобакко» в Україні.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«Якщо така практика [законотворча – ред.] продовжиться, ціни на сигарети будуть щомісяця зростати на 6 гривень за пачку», – заявив Пол холів, генеральний директор« JTI Україна ».
Таке зростання цін зашкодить легальному тютюнового ринку і призведе до зростання нелегального. Це означає, що багато курців будуть змушені відмовитися від сигарет, які відповідають стандартам якості і вироблених з якісної сировини, і перейти на підробки, контрабанду і сигарети підпільного нелегального виробництва.

За словами Ростислава Чернака, за останні три роки обсяг тіньового тютюнового ринку в нашій країні виріс приблизно в сім разів, і це щороку коштувало держбюджету 5 млрд гривень. При цьому, зазначає Чернак, введення націнки спричинить за собою ще більше збільшення обсягів нелегальної торгівлі тютюновими виробами – з 8,4% до 20%.
Ризики, швидше за все, створять негативний сигнал для інвесторів і приведуть до закриття в Україні фабрик Philip Morris International, British American Tobacco, Japan Tobacco International і Imperial Tobacco, на яких зараз працюють близько 5 тисяч чоловік і ще близько 100 тисяч осіб – в суміжних галузях . Серед основних ризиків – втрата офіційних робочих місць з білою зарплатою, медичним страхуванням для співробітників і членів їх сімей, оплачуваними відпустками і лікарняними.

«Ми повинні зробити все можливе, щоб у людей, які залежать від нашого бізнесу був стійкий дохід», – заявив на прес-конференції Міхаліс Александракіс, генеральний директор «Філіп Морріс Україна».

Компанії Philip Morris International, British American Tobacco, Japan Tobacco International і Imperial Tobacco входять в десятку найбільших платників податків України. У 2018-му році ці виробники сумарно заплатили в український бюджет 48 млрд гривень. Частина цих тютюнових фабрик також виробляє продукцію на експорт, що забезпечує приплив валютного виторгу в Україну в обсязі близько 400 млн доларів на рік.

Однак «при такій законодавчій ситуації в країні», прогнозує Ростислав Чернак, обсяг легального виробництва сигарет знизиться на 25%, що зменшить надходження до держбюджету на 7,7 млрд гривень.
Коли великі міжнародні компанії висловлюють намір закрити свої виробництва – це знак для потенційних інвесторів, що в країні немає сприятливих і стабільних умов для бізнесу. Це знижує інвестиційну привабливість України на міжнародному ринку.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

До слова, ще до прийняття закону British American Tobacco (BAT) анонсували перенесення центрального офісу в Східній Європі з України в Румунію. Як повідомили в київському офісі ВАТ, таке рішення обумовлене непрогнозованою фіскальної та регуляторної політики українського уряду.

Генеральні директори Philip Morris International (PMI), British American Tobacco (BAT), Japan Tobacco International (JTI) і Imperial Tobacco (IT) запропонували Кабміну ввести десятирічний план підвищення акциз на 10% щорічно і вжити заходів по відношенню до тих тютюновим компаніями, які в повному обсязі сплачують податки.

«Не прогнозовані зміни в законодавстві руйнівно діють на тютюнову індустрію. А це, в свою чергу, призводить до зниження продажів легальної продукції, відповідно, до збільшення нелегального ринку і до зменшення надходжень до бюджету. Ми закликаємо і президента, і уряд переглянути останні ініціативи, які наражають на небезпеку наші інвестиції», – заявив Міхаліс Александракіс.

Зазначимо, що за перше півріччя 2019 року столичні курці виплатили штрафів на 94 033 грн. Всі ці гроші пішли в міський бюджет.

Кількість переглядів: 24 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.