Тернопілля і Прикарпаття атакують отруйні павуки

“Як побачите такого павука, будьте обережні, дуже кусає” , – опублікував на своїй сторінці у мережі Facebook житель Заліщиків, що на Тернопіллі, Yuriy Mandzyuk. Чоловік повідомив, що вночі він відчув, як якась комаха повзе по його руці, намагався зігнати, думав, що муха чи комар. Однак нараз відчув сильний пекучий біль, сильніший від укусу бджоли. Чоловікові навіть вдалось зазнимкувати свого нападника.

Користувачі у мережі пишуть, що цей павук є дуже небезпечним і отруйним. Як з’ясувалося, цей вид називається Cheiracanthium punctorium (латинська назва жовтосумчсатого колючого павука), його отрута може викликати некроз тканини, нудоту, нездужання і лихоманку. У рідкісних випадках можуть бути пошкоджені внутрішні органи, а в особливо рідкісних випадках можлива навіть смерть. Тож радять чоловікові негайно звернутися до медиків.

До слова, цей вид павуків входить в десятку найбільш отруйних павуків в світі.

Нагадаємо, що минулого року в центрі Івано-Франківська, в сквері біля колишнього кінотеатру “Комсомолець” людину атакував т.зв. білий каракурт Latrodectus pallidus – павук абсолютно нетиповий для цього регіону. Тоді укус павука супроводжувався гарячкою та нудотою.download