Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Надзвичайні новини

У батальйонів відбирають нерозмитнені авто

Так у батальйону «Золоті ворота» ДАІ відібрала автомобіль, подарований волонтерами і відправила його на штраф-майданчик, – повідомляє один з активістів Леонід Панченко на своїй сторінці у Фейсбуці. Автомобіль не був розмитненим, з номерами батальйону «Золоті ворота», за кермом був боєць батальйону, співробітник МВС з посвідченням, при обшуку в машині нічого не знайдено. Тим не менш, автомобіль був відправлений на штраф-майданчик.

За словами Леоніда Панченка, конфіскацію авто інспектори ДАІ пояснили відсутністю місцевої реєстрації у встановленому законом порядку і що вони виконують наказ міністра МВС про ретельний контроль номерних знаків. Де стався інцидент, правда, не повідомляється.

«Дійсно, яка може бути у такого авто місцева реєстрація, коли подібні машини для бійців АТО приходять з-за кордону і їх не розмитнюють? Закуповують їх на гроші волонтерів безпосередньо для допомоги батальйоном. І на цих машинах бійці воюют», – обурюється Леонід Панченко.

За його словами, командування батальйону неодноразово зверталися до главку МВС з проханням поставити всі подаровані автомобілі батальйону на баланс МВС, минуло 7 місяців, але це донині не зроблено. А тепер автомобілі почали відбирати. За інформацією Панченка, тільки у «Золотих воріт» більше 40 подібних автомобілів і їх чекає штрафмайданчик. А воювати на чому? «Чи МВС замість них поставить 40 автомобілів з місцевою реєстрацією?» – задається риторичним питанням волонтер.

Питання з нерозмитненими автомобілями, що використовуються в зоні АТО, виникло і у армійських підрозділів. Ще 11 березня 2015 Генеральний Штаб ЗСУ розіслав телеграму, в якій зобов’язав поставити всю подаровану техніку на військовий облік. Вимога цілком справедлива і правильна, адже сьогодні завдяки такому хаосу багато хто зловживає, використовуючи таке атво буцімто пригнане ззакордону для АТО, у власних цілях, а з допомогою бутафорних мальованих номерних знаків з усілякими позначками АТО чи батальйонів скоюється чимало злочинів…

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Але ось поставити таке авто на облік можливо при виконанні певних вимог.

«Для постанови на облік автомобільної техніки (далі – АТ) яка передається до Військових частин на безоплатній Основі від Громадських та волонтерських організацій надавати наступні документи:

– договір на безоплатну передачу АТ,
– Акт приймання-передачі АТ, в якому обов’язково вказувати балансову (залишкову) вартість АТ
– Документи, що засвідчують офіційне придбання та розмитнення АТ,
– Документи, що засвідчують Зняття з реєстрації АТ в органах ДАІ».

За інформацією самих же волонтерів, 99% техніки, яку вони тягнуть у війська, не проходить ні митного оформлення, ні постановки на облік в органах ДАІ. Аналогічна ситуація і з автомобілями для підрозділів МВС і Нацгвардії. Всього ж за інформацією AUTO_Consulting, на березень 2015 р волонтери поставили для бійців АТО понад 2000 автомобілів і виготовили 260 бронемашин. Переважна більшість з них можна легко конфіскувати на штрафмайданчик за формальними ознаками.

Кількість переглядів: 24 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.