Кілька білоруських ЗМІ повідомили 29 квітня про затримання в Білорусі Андрія Втюріна, заступника держсекретаря Ради безпеки Білорусі і колишнього начальника охорони Олександра Лукашенка.0738995a-7fea-4527-9bf3-c9298e104cf7w1023r1s

За даними TUT.BY, Втюрін був затриманий Комітетом держбезпеки за підозрою в отриманні великого хабара: це виданню в понеділок підтвердили знайомі затриманого.

Як повідомляє видання “Наша Нива”, Втюріна затримали ще тиждень тому, і з тих пір його котедж в Дроздах-2 опечатаний. Білоруський телеграм-канал NEXTA підтвердив, що справа на Втюріна заведена за звинуваченням у хабарі в $ 150 тисяч, але припустив, що арешт силовика міг бути пов’язаний з тісними відносинами, які він підтримував з Росією.

Офіційний представник КДБ Республіки Білорусь Андрій Ярош на запитання кореспондента білоруської служби Радіо Свобода відповів: “Без коментарів“, а в Слідчому комітеті сказали, що не мають інформації щодо заведеної на Втюріна справи.vtyurin

Втюрін народився в Пензі в 1971 році, закінчив Саратовське вище військове училище МВС РФ. У 1995 році він вступив до Служби безпеки президента Білорусі, яку очолював в 2007-2014 роках. Після цього указом президента країни Олександра Лукашенка він був призначений заступником держсекретаря Ради безпеки країни. Втюрін нагороджений орденами “За бездоганну службу” та “За службу Батьківщині”.