Держдума Російської Федерації перенесла день закінчення Другої світової війни з 2 на 3 вересня. За відповідний закон проголосували російській депутати.

У пояснювальній записці автори законопроєкту посилалися на указ президії Верховної Ради СРСР від 2 вересня 1945 року, згідно з яким 3 вересня оголошується святом “Перемоги над Японією”, передає Інтерфакс.

Формулювання 3 вересня – День закінчення Другої світової війни (1945 рік) символізує перехід від стану війни до миру, пошуку шляхів примирення і співпраці,
– мовиться у записці.

Схоже, що під час пандемії коронавірусу у світі та потужного спалаху COVID-19 в Росії розгляд цього закону для Держдуми був “вкрай важливим”.

До речі, поки світ бореться з коронавірусом та готується до масштабної економічної кризи, у Москві тривають зовсім інші підготовки. Там наразі думають, чи слід переносити парад на День перемоги 9 травня (у цей день 1920 року об’єднаними військами Польщі та УНР було звільнено від більшовиків Київ).

ФОТО: звільнення Києва, 09.05.1920

Свято планували грандіозне, адже у Росії святкуватимуть 75-річчя завершення “Великої вітчизняної війни”. Приміром, на полігоні “Алабіно” відтворили копію столичної Красної площі, де проводять щоденні тренування військові. А техніка для параду вже готова до відправки у Москву. У Кремлі наголошують: невідомо коли, але дійство обов’язково відбудеться.