У вбивстві журналіста Шеремета підозрюють подружжя… АТОвців. Їхній спільник нещодавно помер. Офіційна причина смерті – самогубство.

Подружжя колишніх добровольців антитерористичної операції на сході України, Владислав та Інна Грищенки, можуть фігурувати у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета у 2016 році.

Владислава Грищенка на псевдо “Буча” затримали 24 вересня, його дружину “Пуму” – 5 листопада. Суд заарештував обох на час розслідування. f0d606b-1f3a941-dobrovoltsi1-690

Колишніх АТОвців та їхнього знайомого Івана Вакуленка – теж учасника війни на Сході – підозрюють у замаху на замовне вбивство мешканця Івано-Франківщини та незаконному поводженні зі зброєю. За версією слідства, у липні 2018 року вони виготовили вибухівку та прикріпили її до автівки 61-річного Михайла Чекурака у місті Косові. Останній сам помітив бомбу, тому замах не відбувся.

Якщо спочатку розслідування вела Івано-Франківська поліція під керівництвом місцевої прокуратури, то зараз цим займається Головне управління Нацполіції у Києві, а нагляд здійснює Генеральна прокуратура.

За словами Інни Грищенко, справу передали у Київ з формулюванням “у зв’язку з причетністю до інших злочинів”. Слідство може пов’язати подружжя зі справою про вбивство Павла Шеремета. Поліцейське розслідування у справі Грищенків веде той же слідчий, який розслідує смерть журналіста.

Третій фігурант справи – Іван Вакуленко – помер 18 жовтня. Офіційна версія – самогубство. За кілька днів до того Вакуленка, за словами Інни Грищенко, викликали на допит саме у справі Шеремета.

Видання нагадує, що вибухівку під машину Павла Шеремета закладали дві людини – чоловік приблизно 168-175 сантиметрів зросту з “іспанською” борідкою та його напарниця, яка була на 5 см нижча. e7a33ae-b9ceb43-skrin-kamera

Подружжя Грищенків дійсно виглядає схожим на цей опис“, – кажуть правоохоронці.

Нагадаємо, Павло Шеремет був убитий в центрі Києва три роки тому – 20 липня 2016 року. Поки злочин залишається нерозкритим. Журналіста поховали в Мінську. За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на дні авто, за кермом якого був Шеремет. Також було повідомлено про те, що для вбивства відомого білоруського журналіста

Поліція повідомила, з чого був зроблений вибуховий пристрій в авто з Шереметом
зловмисники використовували елементи протипіхотної міни МОН-50.

Під час розслідування з’ясувалося, що в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета біля його будинку був помічений колишній співробітник СБУ. Його зафіксували камери відеоспостереження. Він був присутній біля будинку Шеремета принаймні кілька годин – і саме в цю ніч під машину журналіста заклали вибухівку. Журналісти з’ясували, що чоловіка звати Ігор Устименко.

Поліція засекретила всі ухвали суду щодо справи про вбивство Павла Шеремета із міркувань безпеки.