Кошти для оплати боргу, за словами Яценюка, були взяла з міжнародних кредитних засобів.

Україна виплатила борги “Нафтогазу” за євробондамив розмірі $ 1 млрд 670 млн.  Про це в ефірі Першого Національного заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

“Вони сподівалися, що ми не віддамо борги по газу. Борг $ 1 млрд 670 млн, ми позавчора все до копійки заплатили”, – сказав він.

Яценюк повідомив , що кошти на оплату боргу Україна взяла з міжнародних кредитів. “З усіх кредитів (було всього 7 млрд) 5 млрд. ми віддали старих боргів, 2 млрд уряд зараз має”,- сказав Яценюк.

Також зазначив, що уряд має на своїх рахунках 8 мільярдів, з яких відбувається фінансування армії, збройних сил, виплачуються пенсії і зарплати

“З усього обсягу грошей, який ми отримали за ці 7 місяців, ми продали всього на всього на дефіцит бюджету 500 мільйонів доларів”, – додав прем’єр.

Нагадаємо, до кінця жовтня Росія очікує від України оплати $ 2 млрд за раніше поставлений газ, ще $ 1,1 млрд розраховує отримати до кінця 2014 року. При цьому РФ готова на умовах “передоплати” поставити Україні 5 млрд куб. м. газу. Ціна – $ 385 за тис. куб. м. У свою чергу міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан 26 вересня заявив, що Україна може використовувати кошти які надійшли від Міжнародного валютного фонду – 3,1 млрд дол. у якості сплати за газовий борг перед Росією.

26 вересня, ЄС, Україна і Росія почали тристоронні переговори про постачання газу в Україну з початку травня 2014 року. Підводячи підсумки зустрічі, єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер розповів, що до кінця поточного року україна має сплатити Росії 3,1 млрд доларів заборгованості за природний газ.

Як відомо, “Газпром” раніше подав позов НАК “Нафтогаз України” в Стокгольмський міжнародний арбітраж з вимогою стягнути борг у розмірі $ 4,5 млрд за поставлений газ і поточні поставки ($ 1,45 млрд – за листопад-грудень 2013 року і $ 3 млрд – за квітень-травень 2014 року). Крім того, російський монополіст перевів НАК на передоплату з 16 червня.