Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Події

В українському вершковому маслі знайдені жири невідомого походження

Жахлива ситуація на ринку продуктів харчування в Україні обумовлена відсутністю регулярного моніторингу і контролю якості продуктів.

Експерт Ірина Кравченко розповіла, що результати моніторингу продуктового ринку свідчать про катастрофічну ситуацію з фальсифікованими продуктами харчування: у вершковому маслі виявлені тваринні жири невідомого походження.

«З 2013 року ми відібрали понад 700 зразків продуктів харчування, в основному тих, які найбільше фальсифікують. Це продукти молочної групи, (а вони використовуються найбільш соціально вразливими верствами населення — діти, люди похилого віку), і вони фальсифікуються більше всього на продовольчому ринку. Далі йдуть соки, це і м‘ясо, ковбасні вироби, крупи, різні кетчупи, маргарин, рослинні олії. І коли ми їх відбираємо і досліджуємо, ми бачимо величезну кількість порушень. Наприклад, відбирається 40-50 зразків, з них 70% — це фальсифіковані зразки.

А тваринне масло іноді фальсифікується на 100% — там відсутній молочний жир», — повідомила почесний президент громадської організації «Всеукраїнська асоціація захисту прав споживачів «Споживча довіра» Ірина Кравченко.

Більше того, за її словами, це взагалі якийсь сурогат, який фальсифікується навіть не рослинними жирами, а невідомими жирами, в тому числі і тваринного походження.«Це може бути тюленячий жир, оленячий жир, якийсь бизоний, який завозиться. А ми не знаємо, що завезли і чим фальсифікували, на основі якого жиру це зроблено! І я заявляю це дуже відповідально, оскільки ми з цього приводу збирали цілу конференцію хіміків, які працюють в наших лабораторіях колишньої системи Держспоживстандарту України — це система технічного регулювання, і там ми досліджуємо цю продукцію.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Так ось, наші хіміки не можуть з’ясувати, що це взагалі за основа, на якій зроблений фальсифікат, але до 100% відсутня в тваринному маслі продукт молочного походження», — підкреслила Кравченко.

Природно, що подібні продукти завдають шкоди здоров’ю, більш того, нікому достеменно не відомі наслідки вживання подібних речовин.

Кількість переглядів: 27 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.