Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Полеміка

В українців будуть забирати 5% з кожної зарплати

Українці володіють необхідним рівнем доходів для того, щоб робити додаткові обов‘язкові відрахування на накопичувальні пенсійні рахунки, попередив громадян України віце-прем’єр з гуманітарної політики Павло Розенко. Чому дана заява «межує зі здоровим глуздом»- розповів юрист та правозахисник громадської організації «Соціальний Рух» Віталій Дудін.

«Суть полягає у тому, що з 2020 року від зарплат буде відраховуватись 5%. Ще частина буде сплачуватись роботодавцем, що також зменшить суму заробітку працюючого громадянина», — зазначив В.Дудін. За останніми моніторинговими даними Світового банку, українці мають найнижчу зарплату у Європі.

Як відомо, саме Розенко лобіював Трудовий кодекс, виправдовуючи його введення інтересами інвесторів. «Тепер же він хоче відкрити інвестбанкірам доступ до нових фінансів», — підкреслив правозахисник.«Серед привабливих рис накопичувальної пенсійної системи чиновники називали те, що вона дозволить багатократно збільшити дохід бюджету. Насправді, нічого такого законопроект № 4608 не гарантує. Всі гроші з цих 5% будуть інвестуватись у фінансові операції. Проте законопроект прямо каже, що «інвестиційний дохід» може виражатись як у вигляді прибутку, так і у вигляді збитку», — додав юрист «СР».

У відповідь на запитання, чим це може загрожувати для платників, Віталій Дудін зазначив: «Ця система ще в меншій мірі залежить від трудового вкладу застрахованої особи: вирішує все вдача компанії, яку обере держава. В умовах галопуючої інфляції всі відрахування на майбутнє «згорять» і виявляться марними».

Як відомо, за часів Януковича подібним законом було визначено, що дія реформи розпочнеться після забезпечення бездефіцитності бюджету ПФУ. Зараз влада пропонує ввести новий порядок з 1 липня 2017 року, в «шоковому» режимі. На даний момент дефіцит Пенсійного фонду, вже становить 145 млрд гривень.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Кількість переглядів: 36 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.