Приєднуйся до нас

Що шукати?

За ЛаштункамиЗа Лаштунками

Полеміка

До війни ГПУ проти НАБУ долучилося й Міноборони?

Заступник міністра оборони Ігор Павловський розкритикував дії Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у справі про закупівлю палива Міноборони. У жовтні 2017 року НАБУ звинуватило посадових осіб Міноборони в нібито розтраті майже 150 млн грн при закупівлі палива для потреб армії.

«З моменту затримання ніяких слідчих дій НАБУ та САП не проводять. Мене та офіцерів з моменту затримання не викликають на допити. Був би у нас незалежний Антикорупційний суд – справу б давно закрив би. Це дута справа, і я дуже чекаю, коли в суді в мене буде можливість розбити усі звинувачення», – повідомив Павловський.

Заступник міністра має на увазі договір на поставку палива для потреб армії, підписаний Міноборони і компанією «Трейд Коммодіті». Як повідомив адвокат одного з інвесторів компанії Віталій Касько, навіть після укладення додаткових угод з Міноборони ціни на паливо від «Трейд Коммодіті» були найнижчими на ринку державних закупівель. Навіть НАБУ купувало паливо дорожче у комерційних структур, ніж військові.

«В Міноборони паливо ми купили дешевше, ніж НАБУ, приблизно від 500 до 2200 гривень за тону!», – підтвердив Павловський.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Однак, в результаті таких дій НАБУ подальші закупівлі палива взагалі були зірвані і призначені нові торги.

«Збиток  Міноборони від втручання НАБУ в постачання палива становить 362 мільйони гривень, з урахуванням, що 220 повернули в бюджет, тому що торги не відбулися. Це ціна того, що розірвані вигідні угоди та зайшли нові постачальники, які перестраховують ризики, бо знають, що до них можуть прийти правоохоронці! Замість прозорості та знижок ціни на пальне після втручання НАБУ підскочили, бо з нами укладають угоди з урахуванням можливих коливань. Ось такий результат. Ніякої корупції не знайшли, бо її нема. Нема ніяких доказів, щоб хтось в Міноборони брав гроші, то вони вирішили частину тих, хто підписував документи відповідно до службових обов’язків, на всю країну оголосити», – резюмував чиновник.

Нагадаємо, в листопаді аудитори НАБУ і САП опублікували схему розкрадання державних коштів в Міноборони при закупівлі палива для потреб ЗСУ.

Loading

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.
Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.

Політика Конфіденційності