Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Події

З Азовського моря на експорт виловили майже всю рибу

В Азовському морі нині виловлюють тільки тюльку, хамсу й бичка, судака там майже не залишилося.

Про це повідомляє глава Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

За словами експерта, Азовське море – це не тільки наш, але й світовий біль. Азовське море завжди було найбільш рибопродуктивним у світі, в 6,5 рази рибопродуктивніше від Каспійського моря. В даний час там виловлюють тільки тюльку, хамсу й бичка.

«Як правило, з України експортується філе риби», – зазначає експерт.

За його словами, ми поставляємо рибу в Іран і Ірак. Це в основному «Сумирибгосп» – велике рибоводне підприємство, яке належить Фоззі-Груп.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

«В Європу з прісноводної риби ми в основному поставляємо коропа. Інші види риб не мають харчової значущості для європейців. Лящ, плотва, карась, щука Європі не подобаються», – пояснює О.Чистяков.

Експерт при цьому зазначає, що наші рибоводи до Польщі вивезли український селекційний короп, дали полякам українські програми.

«Завдяки цьому Польща тепер вийшла в Європі перше місце у виробництві селекційного українського коропа. У зв’язку з цим я не впевнений, країни Євросоюзу з відкритими обіймами чекають українського коропа. Правда, судака європейці залюбки їдять, однак його постачають зовсім в мізерній кількості, тому що як тільки європейці почали купувати філе судака – його повністю «вибили» з Азовського моря», – зазначає експерт.

За його словами, судака повністю вигребли з Азовського моря. Якщо 5 років тому цей вид риби судака в Азовському морі виловлювали в обсягах 4,5 тис. тонн, то в 2016 році виловили всього 500 кілограмів.

Кількість переглядів: 66 

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.