Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Події

Завдяки крадіжкам в Україні падають ціни на цукор

За останній місяць український цукор втратив в ціні 20-25 коп./кг, повідомили в асоціації «Укрцукор».
Вартість солодкого продукту знизилася з 12,7-13 грн./кг до 12,45-12,80 грн/кг.

На думку експертів, гривневі цінники незабаром можуть опуститися ще нижче. Причин для обвалу цін дві: по-перше, впали світові ціни на тростинний цукор, по-друге, у тіньовий обіг очевидно надійшов цукор, вкрадений зі складів Аграрного фонду.

Як відомо, за махінації з цукром на $300 млн був затриманий заступник прокурора Київської області. Пізніше, екс-прокурор ГПУ Давид Сакварелідзе повідомив, що затриманим є Олександр Колесник. «Але добро з Аграрного Фонду в підсумку все ж потрапило на ринок, причому, розходиться за цінами, на 20-30% нижче середньоринкових», — зазначив UBR.ua директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Але, звичайно ж, на внутрішній ринок більше тисне дешевий тростинний продукт.

«У Бразилії був хороший урожай тростини. Цукор з нього, хоч і вважається менш якісним, ніж буряковий, тим не менш конкурує з останнім», — говорить Дорошенко.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Надалі все залежатиме від світових тенденцій, каже експерт. «Через зниження споживання попит на цукор в Україні впав. Якщо до цього додасться зростання пропозиції недорого продукту, ціни у вітчизняному роздробі можуть ще більше знизиться. У найближчій перспективі — ще копійок на 50 з кожного кілограма», — додав Дорошенко.

Кількість переглядів: 27 

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.