У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства вважають, що в майбутньому держава зможе передавати в концесію (в управління) приватним інвесторам державні університети та лікарні, адже на сьогодні в концесію вже здаються аеропорти, порти і вокзали. Про це повідомив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов під час презентації стратегії економічного зростання.09897867544

Щодо концесії, я зазначив, що у нас є пакети портів, аеропортів та вокзалів. У майбутньому, я думаю, можливо говорити і про лікарні, і про університети. Це залежить від конкретних умов, конкретного стратегічного завдання“, — заявив він.

Згідно з даними презентації, плани на 2020 рік – пілотний проект державно-приватного партнерства у двох аеропортах – у Вінниці і в Рівному, а також попереднє техніко-економічне обґрунтування аеропортів у Львові, Запоріжжі, Херсоні та Чернівцях.

Також у планах дослідження залізничних станцій для старту пілотних проектів щодо їх концесій в Харкові, Дніпрі, Вінниці, Хмельницькому, Миколаєві та Чопі.

Раніше повідомлялося про те, що Фонд держмайна готує документи для приватизації трьох портів в Одеській області – Білгород-Дністровський, Скадовськ та Усть-Дунайськ. Українські порти “Ольвія” та “Херсон” успішно передали в концесію на 30 років. До передачі в концесію готують порт “Чорноморськ”, концесійні конкурси підготують для морських портів “Маріуполь”, “Бердянськ” і “Одеса”.

3 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про концесії. Детальніше про концесії в морпортах читайте у статті Надії і Еліанда Гоцуєнків “Морпорти: випробування концесії” і статті Рити Резнік “Концесії” по-новому “- провал, ще провал …”.