Президент Володимир Зеленський вважає, що олігархи можуть робити корисне для держави, але вони не повинні бути на лідерських ролях.

Про це він сказав в інтерв’ю The Guardian.

«Я хочу, щоб вони мали ролі статистів, а не головні ролі», – заявив Зеленський.

Водночас, він заперечив, що бізнесмен Ігор Коломойський користується особливим статусом.ad3a785-zel-shmygal

Президент також назвав «недоречним» придбання бізнесменом Рінатом Ахметовим вілли з 14 спальнями на Французькій Рив’єрі за 200 мільйонів євро (цей бізнесмен у 2011 році купив за 136 млн фунтів стерлінгів квартиру в Гайд-парку, це була найдорожча нерухомість, з тих, які будь-коли були придбані у Великій Британії).

Автори інтерв’ю зауважують, що багато хто у Києві вбачає у зміні уряду в Україні ознакою відновлення свого впливу старими олігархічними гравцями. На думку авторів The Guardian, багато людей переконані, що українські олігархи продовжують мати величезний вплив, а Зеленський не позбудеться їхніх махінацій, просто попросивши їх по-доброму. Президенту доведеться працювати з ними, просити інвестувати в Україну та фінансувати державні проекти.

Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада на позачерговому засіданні конституційною більшістю в 353 голоси, відправила у відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука і його уряд.

Також парламент затвердив кандидатуру Дениса Шмигаля, якого називають людиною Ахметова, на посаду прем’єр-міністра України. Після подання ним нового складу уряду, Верховна Рада того ж дня затвердила новий склад Кабінету міністрів.

Зеленський зазначив, що кадрові зміни в уряді відбулися через відсутність ефективності та результативності.