Приєднуйся до нас

Що шукати?

За Лаштунками

Полеміка

Жданов про розкол в «Правому секторі»

Від «Правого сектора» відокремлюються радикально налаштовані батальйони. Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов в ефірі радіостанції Голос Столиці спрогнозував, що озброєні бійці почнуть вести війну з владою.

Лави «Правого сектора» покинув комбат «Чесний». Він і частина активістів організації створюють «батальйони спецпризначення» в чотирьох областях Західної України. У прес-службі «Правого сектора» повідомили, що не несуть відповідальність за дії підрозділів «Захід», «Захід‑2», «Захід‑3» і «Захід‑4».

Відзначимо, що комбат «Чесний» – ​він же Роман Стойка – ​брав участь у перестрілці в Мукачеві в липні минулого року, після чого був оголошений у розшук. Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль направив звернення голові МВС Арсену Авакову та генпрокурору Віктору Шокіну з проханням затримати Стійку, який, за даними Москаля, зараз знаходиться в Донецькій області.

Яких дій чекати від Стійки та його активістів, в ефірі радіостанції Голос Столиці спрогнозував військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.

Що собою являє «батальйон спецпризначення»?
– Це військовий підрозділ, що виконує спеціальні завдання. Якщо брати структуру, припустимо, МВС, то це спецоперації із затримання, знешкодження або знищення терористичних угруповань, озброєних злочинців.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

Цей спецбатальйон має комусь підкорятися?
– Природно. Він повинен складатися в якійсь структурі, мати своє керівництво. Самостійних таких одиниць не буває. Справа в тому, що влада настільки захопилася питаннями своєї безпеки, що упустила монополію на право застосування сили. На сьогоднішній день у нас по країні «гуляє» дуже багато зброї. Дуже криміналізувався у нас і бізнес. Плюс ті ж добровольчі батальйони, які воювали на Донбасі. Що зробила влада? Вона вивела з передніх позицій всі добровольчі батальйони, відправила їх на полігони. І при цьому був посилений тиск на керівництво цих організацій з метою їх розколу. «Правий сектор» на сьогоднішній день повторює долю «РУХу» Чорновола. Точно так само його розколювали. І ці батальйони виходять з-під контролю і створюють самостійні організації. Я знаю приклади, коли організації, іменувалися «Правим сектором» і працювали разом з його керівництвом, перейменувалися в УНА-УНСО і вийшли зі складу ПС. І зараз важко сказати, хто буде забезпечувати контроль над цими організаціями, що мають зброю. Фактично його ніхто не здійснює.

Тобто це будуть «вільні стрілки»?
– Так. Відроджуються вільні козаки, як би це не сумно звучало, Гуляйполе на заході. І найстрашніше те, що відколюються найрадикальніші сектора. Так, Яроша трошки влада придавила, він першим злякався і пішов. Зараз намагається назад повернутися в цю структуру і очолити її. Але поїзд пішов, ініціатива упущена. І тепер більш радикальні структури будуть починати свій самостійний шлях. І чи вистачить у них стриманості, припустимо, не застосувати зброю? Згадаймо випадок на Закарпатті недавній, з бійцями «Правого сектора» і бійкою. А якщо, припустимо, приїде зараз цей батальйон у Закарпатті та почне розстрілювати учасників бійки з іншого боку, які там були? Цього ж ніхто не гарантує на сьогоднішній день.

Чи намагатиметься влада їх роззброювати?
– Спроби, звичайно, будуть. Але я вам відразу скажу, що ці спроби будуть безуспішні. Ситуація в Житомирі показала всю силу влади з роззброєння таких незаконних формувань. Коли там намагалися якось обрубати незаконний видобуток бурштину, в результаті люди вийшли зі зброєю, і Нацгвардії довелося відступити. Вони не застосували силу, не роззброїли цих людей, які охороняли незаконний видобуток бурштину. Те ж саме буде і тут. До того ж «Правий сектор» має величезну підтримку з боку населення. Особливо якщо до складу цих підрозділів входять бійці, які є місцевими жителями. Коли приїде Нацгвардія, то люди вийдуть з палицями, ще й поб’ють представників влади. Влада захопилися власною безпекою, лише зміна керівництва країни може призвести до зміни ситуації. В іншому випадку ми можемо отримати збройне протистояння. Можна буде навіть його назвати локальною громадянською війною.

Яке майбутнє у «Правого сектору» в світлі цих подій?
– Добровольчі батальйони вивели з передової, посадили на полігонах. Наказали займатися бойовою підготовкою. Вони поки терплять цю ситуацію і сидять на полігонах, не діють. У «Правом секторі» ситуація набагато складніша в тому плані, що на їхніх бійців з боку влади є замовлення на дискредитацію. І ми це реально спостерігаємо. Яскравий приклад – ​останні події на Закарпатті. Тому відколювання цих радикальних крил організації може призвести до непередбачуваних наслідків, аж до застосування зброї проти конкретних суддів, які закривають очі на закон і судять так, як їм сказали, прокурорів, які порушують процесуальні дії відносно цих бійців, та інших посадових осіб. Це буде вже війна з системою. Ці підрозділи будуть намагатися реалізувати сподівання народу. І це, фактично, революційна ситуація.

Раніше в ефірі радіостанції Голос Столиці політолог Андрій Золотарьов заявив, що до розколу «Правого сектора» причетні як представники партії «УКРОП», так і центральна влада. На його думку, контролювати правий сегмент політичного спектру країни має намір бізнесмен Ігор Коломойський.

Реклама. Прокрутіть вниз, щоб читати далі.

У той же час, на думку політолога Миколи Спиридонова, дії ПС стали більш радикальними, тому Дмитру Ярошу набагато комфортніше засідати у ВР і «пиляти бюджет», ніж очолювати некеровану політсилу.

Джерело: ГолосСтолиці

Кількість переглядів: 42 

Реклама

©2013-2020 "За Лаштунками". Всі права застережено. Використання матеріалів сайту лише за умови посилання на видання "За Лаштунками" не нижче другого абзацу. Для інтернет-видань обов’язкове пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал.